Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Rafael Nadal má jasno: Tento hráč prekoná môj grandslamový rekord a uviedol aj dôvod

Rafael Nadal sa zamyslel nad svojím grandslamovým rekordom. Očakáva, že ho prekoná tento hráč a prezradil aj dôvod.


Rafael Nadal napriek chronickému zraneniu chodidla dokázal vyhrať oba tohtoročné grandslamové turnaje: po Australian Open ovládol aj svoj milovaný Roland Garros. Bol to jeho 14. titul na parížskej antuke a celkovo 22. grandslamová trofej.

V tomto smere je Nadal rekordérom. Švajčiar Roger Federer a Srb Novak Djokovič majú na konte po 20 grandslamových titulov. Nadal si myslí, že jeho rekord prekoná Djokovič.

„Je jasné, že Novak má lepšiu pozíciu na to, aby vyhral najviac grandslamov, pretože nemá žiadne fyzické problémy a je rovnako starý ako ja,“ hovoril Španiel. Len pre upresnenie – Nadal má 36 a Djokovič 35 rokov.

„Roger je tým, kým je, no je jasné, že už nejaký čas nehral. Aj keď od neho vždy musíte čakať niečo špeciálne,“ dodal Nadal v rozhovore pre španielsku Marcu.

Federer oslávi v auguste 41. narodeniny. Od roku 2020 pre problémy s kolenom odohral dokopy len 19 zápasov (z toho štrnásť vyhral). Nehral od vlaňajšieho Wimbledonu, takže jeho herný výpadok trvá už rok. Pripravuje sa na svoj návrat.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 2 =