Home Najdôležitejšie Rafael Nadal: Ak nepochybujete, ste arogantní!

Rafael Nadal: Ak nepochybujete, ste arogantní!

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Rafael Nadal a jeho zaujímavý názor na tému pochybností v ľudskom živote.


Španiel Rafael Nadal sa zotavuje po zranení nohy. Ako sám priznal, náročné obdobie rekonvalescencie je sprevádzané mnohými pochybnosťami.

„Samozrejme, sú tam nejaké pochybnosti, ale ten proces poznám. Zažil som to mnohokrát. Pravdou je, že keď starnete, je to ťažšie. Ale som nadšený z procesu, z vecí, ktoré musím urobiť, aby som sa pokúsil o návrat,” cituje Nadala web tennisworldusa.org.

„Takže aj napriek pochybnostiam som presvedčený, že ak budem môcť hrať bez veľkých bolestí, budem mať svoje šance,” verí si skúsený veterán, ktorý plánuje veľký návrat na exhibícii v Abu Dhabi.

Nadal ďalej rozvinul tému pochybností. Podľa vlastných slov sa nikdy nepovažoval za natoľko dobrého, aby o sebe nepochyboval.

„Myslím, že pochybnosti sú dobré. Ak ich nie je priveľa. Ak v tomto živote nepochybuješ, myslím si, že je to preto, že si príliš arogantný. Pretože v tomto živote nie je 100 % vecí jasných, takže musíte mať pochybnosti. Musíte si položiť otázku, čo je správne urobiť. Počas celej svojej kariéry som bol dostatočne pokorný na to, aby som sa považoval za príliš dobrého a nemal pochybnosti.”Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 4 =