Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Nick Wass)

Rafael Nadal: Ak nepochybujete, ste arogantní!

Rafael Nadal a jeho zaujímavý názor na tému pochybností v ľudskom živote.


Španiel Rafael Nadal sa zotavuje po zranení nohy. Ako sám priznal, náročné obdobie rekonvalescencie je sprevádzané mnohými pochybnosťami.

„Samozrejme, sú tam nejaké pochybnosti, ale ten proces poznám. Zažil som to mnohokrát. Pravdou je, že keď starnete, je to ťažšie. Ale som nadšený z procesu, z vecí, ktoré musím urobiť, aby som sa pokúsil o návrat,“ cituje Nadala web tennisworldusa.org.

„Takže aj napriek pochybnostiam som presvedčený, že ak budem môcť hrať bez veľkých bolestí, budem mať svoje šance,“ verí si skúsený veterán, ktorý plánuje veľký návrat na exhibícii v Abu Dhabi.

Nadal ďalej rozvinul tému pochybností. Podľa vlastných slov sa nikdy nepovažoval za natoľko dobrého, aby o sebe nepochyboval.

„Myslím, že pochybnosti sú dobré. Ak ich nie je priveľa. Ak v tomto živote nepochybuješ, myslím si, že je to preto, že si príliš arogantný. Pretože v tomto živote nie je 100 % vecí jasných, takže musíte mať pochybnosti. Musíte si položiť otázku, čo je správne urobiť. Počas celej svojej kariéry som bol dostatočne pokorný na to, aby som sa považoval za príliš dobrého a nemal pochybnosti.“About Jaroslav Šípkar

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Nadal nestratil ani set, Kyrgios vybojoval päťsetovú drámu: Dám si pohár červeného vína a bude to dobré

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal skompletizoval zoznam štvrťfinalistov dvojhry vo Wimbledone. Víťaz rekordných 22 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 17 =