Home Najdôležitejšie Radwaňská sa rozhodla – v roku 2019 sa už na kurte neobjaví

Radwaňská sa rozhodla – v roku 2019 sa už na kurte neobjaví

by Michal Pokrivka

VARŠAVA – Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská dnes prostredníctvom sociálnych sietí oznámila, že sa rozhodla ukončiť kariéru. Dôvodom sú chronické problémy s ľavým chodidlom.

„Chcela by som vám oznámiť jedno z najdôležitejších rozhodnutí môjho života. Dnes, po 13 rokoch v tenisovom kolotoči, som sa rozhodla ukončiť kariéru. Nebolo to jednoduché rozhodnutie. Som vďačná za množstvo skvelých spomienok vrátane 20 WTA titulov, triumfu v Singapure a finále Wimbledonu,“ začala svoj príspevok 29-ročná Poľka.

„Bohužiaľ, už nie som schopná trénovať a hrať na takej úrovni ako kedysi. Keď zohľadním svoj zdravotný stav a náročnosť života profesionálneho tenistu, musím uznať, že nie som schopná dostať sa na potrebnú úroveň. Vešiam raketu na klinec a dávam zbohom profesionálnemu okruhu, no tenis neopúšťam. Tenis má a vždy mal zvláštne miesto v mojom živote. Teraz je však čas na nové výzvy,“ dodala.

Agnieszka Radwaňská získala počas 15 sezón na profesionálnom okruhu spomínaných 20 titulov, medzi ktorými vyčnieva ten zo Singapuru 2015. Na Wimbledone 2012 postúpila ako prvá Poľka do grandslamového finále. Rebríčkové maximum v podobe 2. pozície dosiahla v júli 2012.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Radwaňská oznámila radostnú novinu zo súkromia 31 januára, 2020 - 7:12 pm

[…] Radwaňská ukončila kariéru v novembri 2018 pre chronické problémy s ľavým chodidlom. Počas svojej úspešnej kariéry […]

Reply

Leave a Comment

sixteen − 15 =