Home Správy Prvý hrací deň v Ču-chaji: Hladké víťazstvá Sabalenkovej a Mertensovej aj trojsetová bitka

by Dominika Mikušiaková

ČU-CHAJ – Na turnaji WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (2 349 363 USD, tvrdý povrch v hale) sa dnes odohrali prvé tri zápasy. Z víťazstva sa môžu radovať Aryna Sabalenková, Elise Mertensová a Daria Kasatkinová.

V otváracom zápase Orchideovej skupiny zdolala Bieloruska Aryna Sabalenková Ashleigh Bartyovú z Austrálie 6:4, 6:4. V prvom sete jej na úspech stačil brejk z úvodného gemu. Jediné komplikácie na servise mala Bieloruska vo štvrtej hre, keď odvracala brejkbal, inak bola pri vlastnom podaní neomylná. Druhý set mala lepšie rozohraný Austrálčanka, ktorá sa ujala vedenia 3:1, Sabalenková však kontrovala sériou štyroch získaných gemov. Za stavu 5:4 zápas bez problémov doviedla do úspešného konca.

V Ružovej skupine sa stretli Belgičanka Elise Mertensová a Estónka Anett Kontaveitová. Po výsledku 6:3, 6:1 sa radovala Mertensová. V úvode zápasu si hráčky vôbec nepomáhali podaním, z úvodných siedmich hier sa neskončili stratou servisu iba dve. V závere ukázala pevnejšie nervy Belgičanka, keď potvrdila brejk na 4:3 a prvý set následne ukončila na príjme. Pohodu si preniesla aj do druhého dejstva, v ktorom od začiatku dominovala. Jediný gem si Kontaveitová pripísala za jednoznačného stavu 0:5, čím už iba kozmeticky upravila skóre.

V divokom zápase Azalkovej skupiny zdolala Daria Kasatkinová z Ruska domácu Wang Čchiang po setoch 6:1, 2:6, 7:5. Prvý set bol jasne v réžii ruskej tenistky. Dvakrát sa presadila na príjme čistou hrou a súperke povolila uhrať iba jeden gem. V druhom sete sa začal festival brejkov na oboch stranách. Kasatkinová si ani raz neudržala servis, domáca hráčka tak doviedla zápas do rozhodujúceho setu. V ňom trápenie na servise pokračovalo. Od stavu 1:1 sa začala séria deviatich stratených podaní, ktorú ukončila Kasatkinová za stavu 6:5, keď zápas na druhý pokus úspešne doservovala.