Home Správy Prvý hrací deň v Bratislave: Glváč a Klein zvládli roly favoritov

Prvý hrací deň v Bratislave: Glváč a Klein zvládli roly favoritov

BRATISLAVA – Na ITF Futures turnaji v Bratislave (15 000 USD, antuka vonku), ktorým sa končí séria domácich podujatí okruhu ITF, dnes finišovala kvalifikácia rozohrala sa hlavná súťaž. Zo Slovákov si 2. kolo vybojovali Lukáš Klein a Andrej Glváč.

Glváč v derby suverénny

Andrej Glváč čelil ešte len 14-ročnej voľnej karte Dungovi Em Oliverovi Daovi. Debutanta na profesionálnej úrovni zmietol z kurtu za 57 minút. V prvom sete stratil len tri fiftíny a ani vo vyrovnanejšom druhom dejstve nedopustil komplikácie. Jediný gem povolil súperovi za stavu 3:0. O štvrťfinále si to rozdá 21-ročný Slovák so štvrtým nasadeným Ukrajincom Danilom Kaleničenkom alebo ďalším domácim tenistom Samuelom Hodorom.

• Andrej Glváč vs (WC) Dung Em Oliver Dao 6:0, 6:1

Klein neponechal nič na náhodu

Lukáš Klein plní rolu nasadenej jednotky a mal by patriť medzi žhavých adeptov na titul. Prvý krok zvládol suverénne, keď povolil Britovi Ewanovi Moorovi iba štyri gemy. V úvodnom sete rozhodol brejkom na 4:2. Na začiatku druhého dejstvu síce britský tenista znížil pri vlastnom servise na 1:2, no bola to zároveň jeho labutia pieseň. Ďalší priebeh Lukáš kontroloval. Jeho nasledujúcim súperom bude víťaz derby medzi britskými kvalifikantmi Jackom Draperom a Hamishom Stewartom.

• (1) Lukáš Klein vs (SE) Ewan Moore 6:3, 6:1

Líška ťahal za kratší koniec

Tomáš Líška nebol proti Čechovi Petrovi Nouzovi v pozícii outsidera, no duel mu nevyšiel. V prvom dejstve išiel český tenista po brejku do vedenia 4:2. Tomáš okamžite kontroval, ale koncovka mu nevyšla. Druhý set bol ešte jasnejší. Nouza ho otvoril úspechom na príjme a vďaka kvalitnému servisu si náskok strážil. Poistku pridal v 7. geme, po zmene strán využil hneď prvý mečbal.

• Tomáš Líška vs Petr Nouza 3:6, 2:6

Peťko pri veľkej premiére bez šance

Voľná karta umožnila Leonovi Peťkovi zahrať si prvýkrát v hlavnej súťaži medzi profesionálmi. Už po žrebe bolo jasné, že môže len prekvapiť, čo sa mu proti japonskej trojke „pavúka“ Riovi Nogučimu nepodarilo. Oba gemy získal v prvom dejstve. Za stavu 0:3 pri vlastnom podaní, pri skóre 1:5 na príjme.

• (WC) Leon Peťko vs (3) Rio Noguči 2:6, 0:6

Bohatý deblový program

Filip Polášek s Ukrajincom Danilom Kaleničenkom, nasadení ako druhí, zvíťazili 6:1, 6:1 nad Samuelom Hodorom s Turkménom Isom Mammetgulijevom. Ivan Košec s Markom Semjanom zdolali americko-ukrajinský tandem Matthew Kandath/Daniil Zaričanskij 6:4, 6:3. Jaroslav Kormyš s Michalom Seleckým podľahli českej dvojici Jan Jermář/Jiří Vencl 2:6, 7:5, 8:10. Adam Kulich s Michalom Markom nenastúpili proti rusko-ukrajinskej dvojici Roman Garkavenko/Akim Zaričanskij.