Home Australian Open Prvá slovenská radosť na Australian Open: Šramková deklasovala favoritku a postúpila do 2. kola kvalifikácie

Prvá slovenská radosť na Australian Open: Šramková deklasovala favoritku a postúpila do 2. kola kvalifikácie

by Roderik Pastier

MELBOURNE – Slovenská tenistka Rebecca Šramková postúpila v kvalifikácii na Australian Open do druhého kola. V úvodnom kvalifikačnom kole si prekvapivo hladko poradila s favorizovanou Aleksandrou Kruničovou zo Srbska po setoch 6:3, 6:1.


Šramková mala výborný vstup do zápasu, kedy sa po brejku a dvoch udržaných podania dostala rýchlo do vedenia 3:0. Favorizovaná Kruničová znížila na 2:3, ale slovenská tenistka kontrovala ribrejkom a záver úvodného dejstva si aj za pomoci kvalitného servisu postrážila. Po 25 minútach viedla 1:0.

V druhom sete 169. hráčka sveta pokračovala v nastolenom trende a hneď v prvej hre prelomila servis srbskej súperky. Následne musela odvracať na svojom podaní brejkbal, čo sa jej aj podarilo. Kruničovej sa ešte podarilo znížiť na 1:2, no v ďalšom priebehu získala Šramková štyri hry v rade a suverénne postúpila do druhého kvalifikačného kola.V druhom kole bude slovenská zástupkyňa čeliť Španielke Bucsaovej (161.), ktorá si v dvoch setoch poradila s Rumunkou Dinuovou.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 1 =