streda, 6 decembra, 2023
HomeSprávyProAm Challenge: v akcii traja daviscupoví reprezentanti

ProAm Challenge: v akcii traja daviscupoví reprezentanti

Filip Polášek, Andrej Martin či Filip Horanský zabojujú o víťaznú trofej na hviezdne obsadenom charitatívnom turnaji s názvom ProAm Challenge by Adifex.

Ôsmeho decembra 2018 sa v Bratislave uskutoční 2. ročník tenisového štvorhrového turnaja profesionálov a amatérov Proam Challenge by Adifex. Súčasní aj bývalí slovenskí reprezentanti a reprezentantky si zmerajú sily na dvorcoch TK Slávia Agrofert. Svojou účasťou podporia hlavnú myšlienku turnaja: tenisom spájať a pomáhať.

Foto: TASR

Medzi najhorúcejších kandidátov na víťazstvo bude patriť naše reprezentačné trio Andrej Martin, Filip Polášek a Filip Horanský. Držiteľ 11 deblových ATP titulov Filip Polášek sa po dlhšej absencii v súťažnom dianí vrátil na kurty impozantným spôsobom. V priebehu piatich mesiacov sa vyšplhal na 160. priečku rebríčka ATP. V októbrovom dueli proti Bielorusku pomohol dôležitým bodom Slovensku k postupu do svetovej skupiny Davisovho pohára. V ňom tento rok debutoval aj Filip Horanský, ktorý zažil zatiaľ svoju najlepšiu sezónu. Získal svoj prvý challengerový titul, k nemu aj prvé víťazstvo na okruhu ATP a dostal sa do top 200-ky rebríčka ATP.

Zadarmo im však nič nedarujú ani kolegovia a bývalí daviscupoví reprezentanti Ladislav Švarc, člen „strieborného“ tímu z roku 2005 Kamil Čapkovič či víťaz minulého ročníka ProAm Challenge Viktor Bruthans.

Foto: TASR

Za „nežnejšiu“ časť turnaja budú tento rok hájiť farby Magdaléna Rybáriková, Zuzana Kučová, Michaela Hončová či Vivien Juhászová. Zo zahraničných matadorov sa môžeme tešiť na Geralda Melzera, Alexandru Cadantuovú aj Vladimira Ignatika.

Napriek náročnej sezóne si všetky tieto hviezdy nájdu pred Vianocami čas a podporia tak deti so srdcovými chorobami z Nadácie detského kardiocentra.

Pre viac informácií o podujatí navštívte stránku www.tomorrowagency.sk alebo píšte na info@tomorrowagency.sk.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 15 =

Slováci v akcii