Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth)

Príde Wimbledon o dlhoročnú tradíciu? Najslávnejší turnaj blízko revolučnej zmeny!

LONDÝN – Zrejme najslávnejší tenisový turnaj trávnatý Wimbledon delí už len krôčik od revolučnej zmeny.


Podľa britského denníka The Daily Mail londýnski usporiadatelia po silnejúcich hlasoch zvažujú prehodnotiť svoju prísnu politiku ohľadom rýdzo bielych outfitov, ktorá sa už viackrát stretla s kritikou. Navrhovaná zmena by sa ale mala týkať ženských účastníčok turnaja.

Biela pre ženy problémovou

Pre ženy je totiž biely úbor občas skôr príťažou, na čo už poukázala vo svojich protestoch skupina Address The Dress Code a následne ich myšlienku zdôraznila aj Judy Murrayová: “Keď máte na sebe ako hráčka všetko biele a náhodou vám pri hre niečo unikne, nedokážem si predstaviť viac traumatizujúci zážitok, než je tento,“ narážala slávna tenisová trénerka na ženské problémy spojené s menštruáciou.

„Jedným z najväčších problémov, a týkalo sa to viacerých športov, predtým bolo čisto biele oblečenie. Myslím ale, že doba pokročila a možnosti hovoriť o tejto téme sú väčšie. Skoro všetky športy postupne prešli k farebnému oblečeniu,“ citoval matku dvojnásobného wimbledonského šampióna Andyho Murrayho Sportsmail.Časté kontroly boli vždy nevyhnutnosťou

Jej slová podľa niekdajšej nehrajúcej kapitánky briského ženského výberu potvrdzuje aj fakt, že v dnešnej dobe sa každé stretnutie niekde vysiela a teda sa na hráčky pozerá celý svet. “V dnešnej dobe sú všetky zápasy vysielané v televízii a na rôznych streamoch. Aj preto je to niečo, čo treba zvážiť. Je dôležité, že máme v rozhodovacej komisii mnoho žien. Vedia, aké to je zápasiť s menštruačným cyklom a chápu strach z toho, že sa to niekomu môže stať práve počas hrania,” dodala pre britské médiá.

Podobný názor zdieľa aj legendárna Billie Jean Kingová, podľa ktorej vzniklo nové pomenovanie tímovej ženskej súťaže predtým známej ako Fed Cup: “Naša generácia musela hrať iba v bielej. Často nám to robilo starosti. Počas periódy je dôležité, čo máte na sebe. Často sme sa museli počas zápasov kontrolovať.“Dôležité o tom diskutovať

“Hráčky majú divákom prinášať zážitok, baviť ich tenisom. S tým súvisí aj to, aby vyzerali a cítili sa dobre. Keď je toto umožnené, môžu v pokoji dýchať a nemusia sa počas každej pauzy medzi hrami kontrolovať. Je dobré, že sa táto téma dostala do popredia. Je dôležité o tom diskutovať,“ dodala legendárna priekopníčka ženského tenisu a majiteľka 39 grandslamových trofejí.

Klub organizujúci slávny Wimbledon – All England Lawn Tennis and Croquet Club (AELTC) po týchto vyjadreniach osobností otvoril diskusiu na túto tému a podľa prvotných informácií sa zdá, že tenistky budú mať po novom na slávnom turnaji povolené nosi´t farebné spodné prádlo a tiež šortky, horná časť úboru by mala zostať v bielom prevedení.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + eight =