Miloš Mečíř
Miloš Mečíř sa stal novým prezidentom STZ (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Prezident STZ Mečíř spoločne s Moškom reagujú na Molčanov úspech: Skvelý výsledok pre slovenský tenis

LYON – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel vo finále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Lyone. Najvyššie nasadenému Britovi Cameronovi Norriemu podľahol 3:6, 7:6 (3), 1:6. Napriek prehre sa vo svetovom rebríčku posunie na 38. miesto, čo bude jeho nové kariérne maximum.


Radosť z Molčanovho vystúpenia v Lyone mal aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř: „Gratulujem Alexovi k skvelému týždňu v Lyone. Podarilo sa mu zdolať veľa dobrých hráčov a pripísať si cenné výsledky. Budem rád, keď sa mu podarí prelomiť finálovú smolu a vyhrať konečne zaslúžený titul. Držím mu naďalej palce, aby dobrú formu zužitkoval aj na parížskej antuke,“ uviedol Mečíř pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

K Mečířovi sa pridal aj generálny sekretár STZ Igor Moška: „Finálový zápas proti svetovej jedenástke bol veľmi ťažký. Alex v druhom sete skvele odvrátil dva mečbaly súpera a vynútil si tretí set. V tom bol ale Norrie presnejší a zvládol ho lepšie aj po fyzickej stránke. Druhá finálová účasť v tomto roku na okruhu ATP je každopádne skvelým výsledkom pre Alexa Molčana i celý slovenský tenis. Držím mu veľmi palce na budúcotýždňový Roland Garros.“Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Eszter Mériová

Slováci v akcii: Sobota 3. decembra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii dvojica slovenských zástupcov. Mériová aj Kužmová o singlové finále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + 18 =