Lleyton Hewitt
Lleyton Hewitt (Foto: TASR)

Presun turnaja do Abú Dhabí? Predali ste dušu Davis Cupu, zúri Lleyton Hewitt

MELBOURNE – Bývalá svetová jednotka Austrálčan Lleyton Hewitt nahnevaný z rozhodnutia presunúť turnaj do Abú Dhabí. Predali ste dušu Davis Cupu, zúri.


Davis Cup v posledných rokoch prechádza turbulentnými zmenami, s ktorými sa mnohí nestotožňujú. Napríklad Alexander Zverev podujatie bojkotuje, nakoľko sa mu nový formát vôbec nepozdáva.

Hewitt nesúhlasí s presunom Davis Cupu do Abú Dhabí, hovorí o predanej duši podujatia

Od roku 2022 sa Davis Cup bude hrať v Spojených arabských emirátoch, konkrétne v Abú Dhabí. S týmto rozhodnutím vôbec nesúhlasí bývalá svetová jednotka Austrálčan Lleyton Hewitt.

„Myslím si, že je to hlúposť. Davis Cup o tom vôbec nie je. Ak chcú na päť rokov predať dušu Davis Cupu na Blízky východ, skutočne podujatie zabijú,“ pokračoval Hewitt.

„Niektoré z mojich najlepších spomienok sú na to, ako som hral semifinále či finále pred plnými tribúnami a nezáležalo na tom, či to bolo v Austrálii alebo niekde inde.“

„Atmosféra bola úžasná. Davis Cup mal najvyšší rešpekt, bol to vrchol mužského tenisu,“ dodal bývalý austrálsky tenista, ktorého cituje portál tennis365.com.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Martin Kližan

Zväz mu vyrúbil viac ako 270-tisíc: Kližan o nezmyselnom výpočte jeho dlhu, reprezentačnej kauze aj NTC

BRATISLAVA – V dnešnej druhej časti zaujímavého rozhovoru s bývalou slovenskou singlovou jednotkou a niekdajším …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =