Home Najdôležitejšie Preslávil sa konfliktom s Rafaelom Nadalom: Známy tenisový rozhodca po tejto sezóne končí

Preslávil sa konfliktom s Rafaelom Nadalom: Známy tenisový rozhodca po tejto sezóne končí

by Jaroslav Šípkar
Brazílsky tenisový rozhodca Carlos Bernardes (vpravo).

Brazílsky tenisový rozhodca Carlos Bernardes po tejto sezóne končí. Preslávil sa najmä konfliktom so Španielom Rafaelom Nadalom, ktorý žiadal, aby už nikdy nerozhodoval jeho zápasy.

Carlos Bernardes ukončí po sezóne 2024 svoju kariéru empajrového tenisového rozhodcu. Informuje o tom Tenis Brazil. Finálový duel na Rio Open bol jeho rozlúčkou s rodnou krajinou.

Podľa slov Bernardesa, plánuje po ukončení kariéry pomáhať začínajúcim rozhodcom. Ich činnosť bude ale obmedzená väčšinou na turnaje kategórií Challenger a ITF, nakoľko ATP plánuje od roku 2025 prejsť na elektronický systém zaznamenávania outov.

Carlos Bernardes sa preslávil najmä konfliktom so Španielom Rafaelom Nadalom. Ten požiadal rozhodcu, či si môže ísť prezliecť do šatne trenírky, čo Bernardes zamietol, aby Španiel nezdržiaval hru. Rozhorčený Nadal sa tak prezliekol priamo na kurte a žiadal, aby už Bernardes nikdy nerozhodoval jeho zápasy. Nebol to však ich jediný konflikt, jednu z ich výmien názorov môžete vidieť na videu nižšie.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + sixteen =