Home Správy Premožiteľ Thiema senzáciu nezavŕšil, z titulu sa teší aj Opelka

Premožiteľ Thiema senzáciu nezavŕšil, z titulu sa teší aj Opelka

Cristian Garín

RIO DE JANEIRO/DELRAY BEACH – Na turnaji ATP 500 v Rio de Janeiro (1 759 905 USD, antuka vonku) sa z výhry tešil Cristian Garín. Podujatie ATP 250 v Delray Beach (602 935 USD, tvrdý povrch vonku) zas ovládol Reilly Opelka.

Senzačný premožiteľ Dominica Thiema Gianluca Mager už vo finále nestačil na Cristiana Garína 6:7(3), 5:7.

V prvom sete si hráči raz vymenili servisy. Nakoniec tak set vyústil v tajbrejku. V ňom povolil favorizovaný Garín Magerovi iba tri body a tešil sa zo zisku prvého setu.

V druhom dejstve šiel do vedenia 2:1 s brejkom Mager. Potom ale odpovedal prelomením podania na 5:5 Garín. Na servise si potom vypracoval náskok 6:5. Na riterne sa následne dostal ku dvojici mečbalov a premenil hneď prvý.

Má tak po Córdobe už svoj druhý titul v aktuálnej sezóne. Avšak keďže ide o podujatie ATP 500, je to pre Čiľana najcennejší triumf v kariére.

Stane sa tiež svetovou 18-tkou, premiérovo v kariére nazrie do elitnej dvadsiatky. Mager zas bude na 77. pozícii, teda po prvý raz v najlepšej stovke.

V Delray Beach sa po triumfe nad Jošihitom Nišiokom tešil z výhry Reilly Opelka 7:5, 6:7(4), 6:2.

V prvom sete šiel na 4:2 do vedenia Opelka, ale vzápätí prišiel o servis. Potom však Američan opäť zaúradoval na príjme, keď sa za stavu 6:5 dostal postupne ku trom setbalom. Tretí premenil a tešil sa zo zisku prvého setu.

Druhý set nepriniesol žiaden brejk, hoci Nišioka sa niekoľkokrát musel zachraňovať z brejkbalov. Nakoniec tak priniesol rozuzlenie až tajbrejk. V ňom si od stavu 3:3 už pripísal Opelka iba jeden bod a tak sa zo zisku vyrovnávajúceho setu tešil Japonec.

Rozhodujúce dejstvo ale ovládol Američan. Získal hneď brejk na 1:0. Neskôr po veľkom boji pridal aj druhý na 5:2 a šiel tak podávať na výhru na turnaji. Úlohu zvládol bez problémov a premenil hneď prvý mečbal.

Nišioka sa pozrie napriek prehre na 48. miesto sveta, čo bude jeho premiérový vstup do elitnej päťdesiatky.