Home Najdôležitejšie Potrestaná Halepová našla vinníka: Rumunská hviezda podala žalobu a súdi sa o ťažké milióny

Potrestaná Halepová našla vinníka: Rumunská hviezda podala žalobu a súdi sa o ťažké milióny

by Majo Malinovský
Simona Halepová, Lausanne, Súd, Howard Jacobs

NEW YORK – Bývalá rumunská svetová jednotka Simona Halepová žaluje o viac ako desať miliónov dolárov kanadskú spoločnosť, ktorá vyrába potravinové doplnky.

Práve použitie kontaminovaného produktu obžalovanej firmy podľa Halepovej viedlo k jej dopingovému nálezu a následnému štvorročnému zastaveniu činnosti. Dvojnásobná grandslamová víťazka podala žalobu na súde v New Yorku. Podľa reakcie zakladateľa spoločnosti Quantum pre denník The Globe and Mail tenistka iba hľadá obetného baránka.

Bývalá šampiónka Wimbledonu a Roland Garros má zastavenú činnosť od októbra 2022. Na US Open mala pozitívny test na zakázanú látku roxadustat, stimulujúcu tvorbu hemoglobínu a červených krviniek. Nezávislý tribunál uviedol, že množstvo výživového doplnku, ktoré užila, nemohlo mať za výsledok takú vysokú koncentráciu roxadustatu v jej pozitívnej vzorke.Halepová sa proti trestu, ktorý vyprší v októbri 2026, odvolala na športovú arbitráž v Lausanne. Tá jej prípad prejednávala na začiatku februára, definitívny verdikt sa dá podľa agentúry AFP očakávať o niekoľko týždňov až mesiacov.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × two =