Home Audio/video Poriadne sklamaný Klein sa dočkal aj veľkej pochvaly od súpera: Počas celého zápasu som bol lepší a aktívnejší

Poriadne sklamaný Klein sa dočkal aj veľkej pochvaly od súpera: Počas celého zápasu som bol lepší a aktívnejší

by Majo Malinovský
Lukáš Klein

GRONINGEN – Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Holandskom 0:1.


O prvý bod pre domáce farby sa na harde v Groningene postaral Tallon Griekspoor, ktorý zdolal Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:6 (6), 2:6, 6:4. V druhom singli nastúpili proti sebe Tim van Rijthoven a Alex Molčan.

Griekspoora potiahli fanúšikovia

“Bol to neuveriteľne dramatický a náročný zápas. V takej skvelej atmosfére som ešte nehral. Chcem sa veľmi pekne poďakovať fanúšikom za to, že ma podporovali pri každej výmene. Majú veľkú zásluhu na tom, že sa mi podarilo získať prvý bod a že som sa dokázal vyrovnať s tlakom,” uviedol Griekspoor v prvom pozápasovom rozhovore.Na tlačovej konferencii pochválil Kleina. “Lukáš hral oveľa lepšie, ako je jeho rebríčkové postavenie. Poznám ho, už sme proti sebe hrali. Vedel som, že jeho hra je veľmi dobrá a že má dobrý servis. Podľa očakávania sa snažil diktovať tempo. Prekvapilo ma, ako odvážne vstúpil do zápasu, myslel som si, že na začiatku bude troška nervózny, keďže to bola jeho premiéra v singli. No opak bol pravdou. V zápase som musel čakať na svoju šancu, v závere to vyšlo.”

Sklamaný Klein

Klein bol po tesnej prehre sklamaný. “Veľmi ma to mrzí. Bola tam veľká šanca získať bod. Nechcem znieť arogantne, ale myslím si, že som bol počas celého zápasu lepší a aktívnejší. Najväčšia škoda je prvého dejstva, v ktorom som nedokázal potvrdiť brejk a v tajbrejku som nevyužil dva setbaly. Treba uznať, že Griekspoor sa v treťom sete zlepšil a ja som na jeho začiatku vypadol z rytmu. Dokázal som sa vrátiť, no posledný gem mi nevyšiel. Atmosféra bola skvelá, užil som si to. Ak mi dá kapitán Tibor Tóth šancu aj vo štvorhre, budem pripravený podať čo najlepší výkon,” povedal Klein pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − twelve =