Home Najdôležitejšie Nezastaviteľný Polášek si v Cincinnati zahrá o najprestížnejší titul v kariére

Nezastaviteľný Polášek si v Cincinnati zahrá o najprestížnejší titul v kariére

polášek a dodig

CINCINNATI – Slovenský deblista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom sa prebojovali do finále štvorhry na turnaji ATP Masters 1000 v Cincinnati. V semifinále si poradili s britskou dvojicou Jamie Murray a Neal Skupski po setoch 6:1, 6:4.

Prvý set bol absolútne v réžii slovensko-chorvátskej dvojice. Súperom povolili jediný gem. Briti ho po odvrátení brejkbalov získali na servise hru na 1:1. Inak však dominovali Polášek a Dodig, ktorí na podaní na zisk prvého setu predviedli čistú hru.

Aj druhý set začal lepšie slovensko-chorvátsky tandem a šli do brejku na 1:0. Neskôr však prišli o podanie na 3:3. Absolútne však ovládli záver stretnutia. Na 5:4 brejkli súperov bez straty fiftínu a ďalšou čistou hrou uzavreli zápas a zaknihovali veľký postup.

• na esá vyhrali Slovák a Chorvát 6:0
  • vybudovali si trinásť brejkbalov
  • v jednej chvíli mali sériu siedmich vyhraných hier za sebou

Vo finále sa víťazi stretnú s lepšími medzi Cabalom s Farahom alebo Pavičom a Soaresom