Home Najdôležitejšie Polášek si na ATP turnaji v Čcheng-tu finále nezahrá

Polášek si na ATP turnaji v Čcheng-tu finále nezahrá

polášek a dodig

ČCHENG-TU – Najvyššie nasadená dvojica Filip Polášek/Ivan Dodig v semifinále turnaja kategórie ATP 250 v čínskom Čcheng-tu (1 213 295 USD, tvrdý povrch vonku) nestačila na štvrtý nasadený pár Jonathan Erlich/Fabrice Martin. Izraelsko-francúzskej dvojici podľahla 2:6, 7:5, 8:10.

Pre Poláška sa nezačal zápas dobre. On aj Dodig prišli o svoje úvodné servisy, keď nedokázali odvrátiť brejkbal ani zúročiť rozdielový bod za stavu 40:40 v tretej hre. Izraelsko-francúzska dvojica Erlich/Martin viedla po 15 minútach 4:0. Favorizovaný pár sa do výsledkovej tabule zapísal až ziskom piateho gemu. Priebeh prvého dejstva výraznejšie nezdramatizoval.

Druhý set bol podstatne vyrovnanejší. Chorvátsko-slovenský pár odvrátil hrozbu ďalšej straty podania v treťom geme. Keď sa už zdalo, že boj dospeje do skrátenej hry, Polášek využil prvý setbal za stavu 6:5, 40:15 na riterne.

Úvod supertajbrejku bol vyrovnaný až do stavu 2:2. V ďalšom priebehu predviedli obe dvojice sériu minibrejkov. Erlich s Martinom udávali trend, Polášek s Dodigom sa však dokázali dotiahnuť. Zlom prišiel za stavu 7:7, keď stratili ďalšie dve lopty. Tentoraz si už súperi náskok postrážili a postúpili do finále.