Home Najdôležitejšie Polášek s Peersom odvrátili mečbaly a sú vo štvrťfinále: V San Diegu zvládli náročný boj po takmer dvoch hodinách

Filip Polášek, John Peers

SAN DIEGO – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP 250 v americkom San Diegu (661 800 USD, tvrdý povrch vonku). Tretí nasadený pár si v úvodnom zápase poradil s poľsko-brazílskou dvojicou Hubert Hurkacz, Marcelo Melo a vo vyrovnanom zápase ich zdolal 7:6(12), 4:6, 13-11 za 103 minút.

Turnajové trojky už v tretej hre prelomili servis poľsko-brazílskeho páru, ale ten ihneď kontroval ribrejkom a bolo vyrovnané. V ďalšom priebehu úvodného dejstva diváci neboli svedkami žiadneho brejku, a tak o osude setu rozhodovala až skrátená hra. Po vyrovnanom priebehu triumfovali v prvej sade Polášek s Peersom a ujali sa vedenia v zápase.

V druhom sete sa pokračovalo vo výborných servisoch, oba páry si až do stavu 4:4 bez väčších problémov držali podania, ale v deviatom geme prišiel slovensko-austrálsky pár o servis a po udržanom podaní outsiderov bolo vyrovnané.

V supertajbrejku odvrátili mečbaly

Rozhodujúci supertajbrejk priniesol vyrovnaný boj, prvý mečbal zápasu mal Polášek s Peersom, ale ich súperi výborne zaservovali a razom mali oni stav 10-9 a prvý mečbal. Na podanie išiel slovensko-austrálsky pár, ktorý vyrovnal na 10-10, ale o ďalší servis prišiel a razom mali druhý mečbal tentokrát na podaní Hurkacz s Melom. Turnajové trojky však získali tri body v rade a postúpili do štvrťfinále.

V boji o semifinále narazia na domácu dvojicu Fritz/Paul, ktorá vyradila favorizovaných súperov Daniell/Venus.