Home Správy Polášek s Dodigom v Pekingu s cenným titulom

Polášek s Dodigom v Pekingu s cenným titulom

by Dominika Mikušiaková

PEKING – Filip Polášek s Ivanom Dodigom zdolali vo finále turnaja ATP 500 v Pekingu turnajové dvojky Lukasza Kubota s Marcelom Melom po setoch 6:3, 7:6(4).

V prvom sete sa ako prví na príjme presadili Polášek s Dodigom a ujali sa vedenia 4:2. Následne odolali šanci na ribrejk a v závere drámu nedopustili. Za stavu 5:3 set dopodávali čistou hrou.

Výborne vstúpili aj do setu druhého a onedlho viedli 2:0. Od tohto stavu však prišiel útlm a nasadené dvojky otočili na 5:2. Polášek s Dodigom za stavu 3:5 odolali setbalu a vzali si stratený servis späť. O všetkom musel napokon rozhodovať tajbrejk, v ktorom sa po výsledku 7:4 radovala slovensko-chorvátska dvojica.