Home Najdôležitejšie Polášek pre netradičné zdravotné problémy semifinále na US Open neobháji: Odmietam život na práškoch!

Polášek pre netradičné zdravotné problémy semifinále na US Open neobháji: Odmietam život na práškoch!

by Roderik Pastier
Filip Polášek

BRATISLAVA – Slovenský tenista Filip Polášek nebude obhajovať vlaňajšiu semifinálovú účasť vo štvorhre na US Open. Deblového špecialistu trápia zdravotné problémy a naposledy štartoval vo Wimbledone. Informoval o tom denník Šport.


Záverečný grandslamový turnaj sezóny odštartuje v pondelok 29. augusta. “V zásade som zranený. Dávam sa dokopy a riešim, čo ďalej. Ide o problémy s regeneráciou tela vo všeobecnosti. V podstate celá trávnatá časť sezóny predstavovala pre mňa jedno veľké utrpenie. Nie z výkonnostnej stránky, keďže v Queense sme s parťákom´ Johnom Peersom odohrali výborný turnaj a veľmi dobrý bol aj Wimbledon. Grandslamové štvrťfinále je vždy vynikajúce a v danej situácii predstavovalo ešte viac. Tráviť však život na práškoch z dlhodobého hľadiska nie je vízia mojej budúcnosti, tak som musel začať konať,” uviedol v rozhovore pre denník Šport.

Polášek prezradil, že jeho zdravotné problémy sa hromadili dlhšie a už od Australian Open boli komplikované. Následne vynechal niekoľko turnajov. “Po návrate sa stav zlepšil a na antuke nič nenasvedčovalo tomu, že by mala nastať zmena k horšiemu. S prechodom na trávu sa tak ale stalo. V stave, v akom som bol, sa už športovať nedalo, hoci sme to ešte dotiahli až do štvrťfinále Wimbledonu. Má to však svoje fyzické i psychické limity, pretože po jednotlivých stretnutiach to už prílišná rozkoš nebola,” pokračoval Polášek, ktorý zatiaľ netrénuje a nevie povedať, kedy by sa mohol vrátiť na kurty.Koniec kariéry si nepripúšťa

“Teraz chcem hlavne plnohodnotný oddych. Aj keby bolo neviem ako zle, na kurt nejakého turnaja ešte vyleziem. Najhorší scenár je polročná pauza, po ktorej by som mal chránené miesto v rebríčku ATP. Stále som štrnásty na svete, čo by mi umožňovalo vrátiť sa na veľké podujatia.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + four =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy