Home Najdôležitejšie Polášek s Dodigom cez domácich favoritov do 2. kola Wimbledonu

Polášek s Dodigom cez domácich favoritov do 2. kola Wimbledonu

by Dominika Mikušiaková

LONDÝN – Filip Polášek s Ivanom Dodigom zdolali v 1. kole štvorhry grandslamového Wimbledonu turnajové desiatky Jamieho Murrayho s Nealom Skupskim po setoch 2:6, 7:6(2), 3:6, 6:1, 6:4.

Prvý set bol v réžii Britov. Nečelili žiadnemu brejkbalu a dvakrát prerazili podanie súperov. Za stavu 5:2 prvý set bez komplikácií dopodávali.

Aj druhé dejstvo sa vyvíjalo lepšie pre favorizovaný britský pár. Polášek s Dodigom prehrávali po brejku zo siedmej hry 3:5. Za stavu 4:5 súperom nedovolili druhý set dopodávať a vynútili si tajbrejk, v ktorom dominovali.

V treťom sete sa turnajové desiatky presadili na príjme vo štvrtej hre, následne odolali dvojici brejkbalov a záver si už postrážili. Pred začiatkom štvrtého dejstva bol duel odložený pre nedostatok svetla.

Pauza slovensko-chorvátskemu páru prospela. Vo štvrtom sete sa ujali vedenia 3:1, následne odvrátili päticu brejkbalov a po zmene strán si pripísali ďalší úspech na príjme. Za stavu 5:1 premenili premiérový setbal a vynútili si rozhodujúci set.

Doň vstúpili čistou hrou na príjme. V nasledujúcom priebehu vynikajúco podávali, na servise stratili dovedna tri fiftíny. Za stavu 5:4 zápas na servise Poláška bez problémov ukončili.