Home Audio/video Slovensko-chorvátske sklamanie na Turnaji majstrov: Polášek s Dodigom mali výhru na dosah, ale…

Slovensko-chorvátske sklamanie na Turnaji majstrov: Polášek s Dodigom mali výhru na dosah, ale…

by Majo Malinovský
Filip Polášek, Ivan Dodig

TURÍN – Slovenskému tenistovi Filipovi Poláškovi s Chorvátom Ivanom Dodigom nevyšiel vstup do deblového turnaja majstrov v Turíne.


Ako nasadené šestky prehrali v zelenej skupine so štvorkami “pavúka” Španielom Marcelom Granollersom a Argentínčanom Horaciom Zeballosom po vyše dvojhodinovom trojsetovom boji 6:4, 6:7 (10), 6:10.

V druhom dejstve pritom Polášek s Dodigom vyhrávali už 4:1 a dohromady nevyužili až štyri mečbaly, tri v dvanástej hre za stavu 6:5 na podaní súperov a jeden potom v tajbrejku za stavu 9:8. V utorok nastúpia proti Nemcom Kevinovi Krawietzovi a Rumunovi Horiovi Tecauovi.V úvodnom dejstve si všetci aktéri držali podanie až do stavu 5:4 z pohľadu slovensko-chorvátskeho dua. V desiatom geme pri servise Granollersa sa Polášek s Dodigom dostali k trom setbalom a hneď prvý premenili. Na dvorci sa výborne dopĺňali, v dôležitých momentoch predviedli veľmi dobré reakcie na sieti. V druhom sete za stavu 1:0 nevyužili pri podaní Zeballosa dva brejkbaly, no v treťom geme po sérii skvelých returnov súperov brejkli a boli blízko k víťazstvu. Za stavu 4:2 však Dodig prišiel o podanie, v dvanástom geme nevyužili s Poláškom tri mečbaly a o druhom sete rozhodol tajbrejk. V jeho dramatickej koncovke slávili úspech Granollers so Zeballosom. Za stavu 8:9 odvrátili po svetovom údere Argentínčana štvrtý mečbal a napokon si vynútili rozhodujúci supertajbrejk, v ktorom dominovali.

Pri spoločnej premiére nepostúpili

Polášek s Dodigom sa kvalifikovali do Turína ako víťazi grandslamového Australian Open a hoci sa v lete rozišli, v Taliansku hrajú spolu. Polášek s novým deblovým partnerom Austrálčanom Johnom Peersom totiž skončili v rebríčku ATP Race tesne pod čiarou na deviatom mieste. V roku 2019 pri spoločnej premiére na Masters v londýnskej 02 aréne Polášek s Dodigom nepostúpili zo skupiny.

zelená skupina: Marcel Granollers, Horacio Zeballos (Šp./Arg.-4) – Ivan Dodig, Filip POLÁŠEK (Chor./SR-6) 4:6, 7:6 (10), 10:6

Zdroj: TASR

Podobné články

Leave a Comment

eleven + 20 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy