Home Najdôležitejšie Po úvodnom kanári bola krok od vypadnutia: Kužmová predviedla famózny záver a čaká ju derby s českou súperkou

Viktória Hrunčáková

LYON – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila na halovom podujatí vo francúzskom Lyone do finále kvalifikácie.

V dnešnom semifinále zdolala moldavskú rodáčku reprezentujúcu Španielsko Cristinu Bucsa za hodinu aj 35 minút po setoch 6:0, 2:6, 6:4.

Kým prvý set sa niesol jasne v réžii našej tenistky, v druhom sa karta úplne otočila a nepriaznivý vývoj pre Kužmovú pokračoval aj v rozhodujúcom sete. Aktuálne 119. hráčka sveta prehrávala po brejku súperky už 2:4, ale štyrmi vyhratými hrami dokázala Kužmová zápas otočiť vo svoj prospech a radovala sa z postupu do kvalifikačného finále.

V tom slovenská hráčka premiérovo narazí na českú súperku a aktuálne 58. hráčku sveta Lindu Noskovú, ktorá na úvod nestratila ani set s domácou Rouvroyovou.