Home Najdôležitejšie Po týždni ďalšie obrovské zlyhanie Kužmovej: Turnajová trojka v Maribore nestačila na 352. hráčku sveta

Viktória Kužmová

MARIBOR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová prehrala v úvodnom kole turnaja kategórie W40 v slovinskom Maribore. Turnajová trojka nestačila na úspešnú domácu kvalifikantku Veroniku Erjavecovú, ktorej podľahla po setoch 6:0, 3:6, 1:6.

Favorizovaná Kužmová mala raketový vstup do zápasu, keď v úvodných piatich gemoch povolila slovinskej kvalifikantke len osem fiftínov. Ani v maratónskej šiestej hre Erjavecová úvodný gem nezískala a Slovenka sa po 34 minútach ujala vedenia – 6:0.

Nečakaný obrat na úkor slovenskej tenistky

V druhom sete sa Slovinka rozohrala, v treťom geme prvýkrát v zápase brejkla turnajovú trojku a v ďalšom priebehu druhého dejstva jasne dominovala. Po ďalšom prelomenom servise za stavu 5:3 vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcej sade Kužmová nečakane od úvodu ťahala za kratší koniec. Po stratenom servise na 0:2 ešte dokázala kontrovať ribrejkom, ale nasledujúce štyri gemy patrili domácej hráčke, ktorá postúpila do osemfinále.

Zverenkyňa Tomáša Hrunčáka si po minulotýždňovej nečakanej prehre v českých Říčanoch pripísala na svoje konto ďalšiu porážku v pozícii veľkej favoritky. V zápase s Erjavecovou svojej súperke povolila až 10 brejbalových príležitostí a o servis prišla až sedemkrát.