Home Najdôležitejšie Po Schmiedlovej postúpila do štvrťfinále v Belehrade aj Šramková: Predviedla skvelý obrat z 0:3 v treťom sete

BELEHRAD – Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Belehrade. V stredajšom stretnutí 2. kola vyradila Rumunku Jacqueline Adinu Cristianovú 6:3, 3:6, 6:4.

Obe tenistky vstúpili do zápasu udržaným servisom, ale v tretej hre Šramková prvýkrát v dueli prelomila podanie rumunskej súperky. Cristianová kontrovala ribrejkom, ale “brejkovaná” pokračovala a Slovenka sa dostala do vedenia o 2 gemy. V závere svoje vedenie ešte brejkom zveľadila a viedla 1:0.

V druhom sete sa Šramková výrazne trápila na podaní, v úvodných dvoch servisgemoch ešte odvrátila brejkbaly, ale od stavu 2:2 stratila tri hry v rade. V ôsmom geme znížila na 3:5, ale Rumunka ďalším brejkom vyrovnala stav stretnutia.

V rozhodujúcom dejstve Šramková prehrávala už 0:3, ale následne vyrovnala na 3:3 a od tohto stavu povolila rumunskej tenistky jedinú hru a zaslúžene postúpila do štvrťfinále.

V boji o semifinále čaká slovenskú hráčku federálne derby s menej známou zo sestier Plíškových – Kristýnou.