Home EMPIRE Tennis Tour Po Kučovej v Trnave postúpila aj ďalšia Slovenka: Šramková využila voľnú kartu a zabojuje o štvrťfinále

Rebecca Šramková

TRNAVA – Slovenská tenistka Rebecca Šramková si v úvodnom kole na domácom turnaji v Trnave poradila s rumunskou kvalifikantkou Ylonou-Georgianou Ghioroaieovou a zdolala ju 6:4, 6:7(3), 6:2 za 123 minút.

Držiteľka voľnej karty nevstúpila do duelu prvého kola podľa predstáv. Rumunská kvalifikantka sa rýchlo ujala vedenia 2:0 s náskokom brejku a Šramkovej chvíľu trvalo, kým našla potrebný rytmus. V šiestom geme prvého setu prvýkrát v zápase prelomila servis Ghioroaieovej a v závere zasadila svojej súperke ďalšiu ranu v podobe druhého brejku, po ktorom sa ujala vedenia v zápase.

V druhom dejstve si obe tenistky držali svoje podania, ale v siedmej hre Rumunka využila na returne hneď prvý brejkbal a za stavu 5:4 mala k dispozícii tri setbaly. Šramková však nezložila zbrane, vyrovnala na 5:5 a o osude setu rozhodoval až tajbrejk. V ňom 400. hráčka sveta nestratila na vlastnom podaní ani bod a vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcej sade si favorizovaná slovenská tenistka vybudovala náskok, ktorý si dokázala udržať. V závere Šramková ho ešte zveľadila a bez väčších problémov doviedla zápas do víťazného konca.

Rebecca Šramková (Foto: TASR – Lukáš Grinaj)