Home Australian Open Neuveriteľná dráma vo štvrťfinále Australian Open – Plíšková prežila mečbaly a vyradila Serenu Williamsovú

MELBOURNE – Siedma nasadená Češka Karolína Plíšková zdolala v poslednom štvrťfinále grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) americkú 16-ku „pavúka“ Serenu Williamsovú v troch setoch 6:4, 4:6, 7:5.

Česká tenistka sa pustila do favoritky bez rešpektu a už v treťom geme ju vlastnou aktívnou hrou pripravila o servis. V ďalšom priebehu úvodného dejstva si výhodu bez problémov udržala. Takmer nekazila, a hoci Serena zásluhou výborného podania odvrátila štyri brejkbaly na 4:1, nasadená sedmička sa nenechala zneistiť. Za stavu 5:4 premenila esom svoj prvý setbal.

V druhom sete sa Plíšková aj za pomoci výbornej obrany dočkala brejku na 3:2, ktorý jej však Američanka vzala po zmene strán čistou hrou. V závere postupne prebrala iniciatívu 37-ročná rodáčka z mestečka Saginaw. Za stavu 5:4 využila na príjme po vynútenej chybe súperky hneď prvý setbal.

V rozhodujúcej časti výkon americkej legendy gradoval. Séria geniálnych riternov jej priniesla brejk na 3:1. V ďalších minútach vynikajúco podávala, dobre sa pohybovala a pri skóre 5:1 mohla duel ukončiť. Nepremenený mečbal a drobné podvrtnutie členka pri ňom ju však rozhodili. Rodáčka z Loun ustála za stavu 4:5 aj mečbaly s poradovými číslami dva, tri, štyri a v koncovke Williamsovú jasne prevýšila. Pri treťom mečbale profitovala zo zbytočnej chyby svojej protivníčky.

• Plíšková spravila len 15 nevynútených chýb, o 22 menej ako súperka
  • nespravila žiadnu dvojchybu
  • do semifinále v Melbourne postúpila na 7. pokus
  • Williamsová dnes dominovala na víťazné údery 54:32

„Je to neuveriteľné. Už som bola takmer v šatni ako zdolaná štvrťfinalistka a teraz tu stojím ako víťazka. Serena sa v druhom sete zlepšila, hrala agresívnejšie. Ja som bola naopak dosť pasívna. Tento obraz hry pokračoval aj v úvode tretieho setu, ale stále som bojovala a čakala na malú šancu. A tá napokon prišla. Serenu záver zápasu vyviedol z miery a mne sa podarilo otočiť nepriaznivý stav,“ uviedla v prvom rozhovore víťazka.

V semifinále narazí zverenkyňa Conchity Martínezovej a Rennae Stubbsovej na Japonku Naomi Osakovú, ktorá dnes nedala šancu Eline Svitolinovej z Ukrajiny.