Home Najdôležitejšie Plíšková triumfovala v Singapure nad obhajkyňou titulu Wozniackou

Plíšková triumfovala v Singapure nad obhajkyňou titulu Wozniackou

by Tomas Hmira

SINGAPUR – Česká tenistka Karolína Plíšková si poradila v Bielej skupine na MS WTA Tour v Singapure s Caroline Wozniackou presvedčivo 6:2, 6:4.

Od úvodu stretnutia bola Plíšková na kurte lepšou tenistkou. V prvom sete hrala o level kvalitnejší tenis ako súperka. Trpezlivo a presne hrané údery robili Wozniackej problém a Dánka o c-+hvíľu prehrávala 1:5. V závere setu už len kozmeticky skorigovala skóre.

Druhý set rozhodol úvodný brejk Plíškovej na 2:0. Obhajkyňa trofeje v závere dostala šance na návrat do zápasu, keď v desiatom geme prišli dve ľahké chyby od Češky. Dánska hráčka bola pri brejkbaloch na 5:5 príliš pasívna. Napokon zápas Plíšková ukončila štvrtým esom.

• Plíšková vrátila súperke minuloročnú semifinálovú prehru zo Singapuru, vzájomné skóre skorigovala na 4:6