Home Správy Plíšková po veľkom boji obhájila titul v Brisbane

Plíšková po veľkom boji obhájila titul v Brisbane

by Dominika Mikušiaková

BRISBANE – Češka Karolína Plíšková zdolala vo finále turnaja WTA Premier v Brisbane (1 500 000 USD, tvrdý povrch vonku) Američanku Madison Keyosvú po setoch 6:4, 4:6, 7:5.

V prvom sete boli obe hráčky dlho neomylné na servise. Vôbec prvé šance na príjme mala Keysová za stavu 4:3, ostali však nevyužité. Následne sama prišla o podanie čistou hrou a česká tenistka vzápätí set bez komplikácií dopodávala.

Lepšie rozohratý mala Češka aj set druhý, keď si v piatom geme pripísala brejk. O výhodu však okamžite prišla a záver patril Američanke. Tá za stavu 5:4 premenila prvý setbal na príjme a vynútila si rozhodujúce dejstvo.

V ňom si opäť prvý brejk pripísala Plíšková. Za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo, o servis však prišla. Mrzieť ju to príliš nemuselo, vzápätí opäť vzala Američanke servis a na druhý pokus už nezaváhala a zápas ukončila čistou hrou.

• na esá zvíťazila Keysová 10:7