Home Najdôležitejšie Peugeot Slovak Open napokon bez grandslamového šampióna: Gombos zabojuje o miesto v hlavnej súťaži Australian Open

Peugeot Slovak Open napokon bez grandslamového šampióna: Gombos zabojuje o miesto v hlavnej súťaži Australian Open

by Majo Malinovský
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Najvyššie nasadeným slovenským tenistom na 23. ročníku turnaja Peugeot Slovak Open (PSO) v bratislavskom NTC bude Norbert Gombos. Na podujatí, ktoré sa začne v pondelok 7. novembra, nastúpi po odhlásení sa Poliaka Kamila Majchrzaka v pozícii dvojky.


Gombos zvíťazil na bratislavskom challengri v roku 2016. V tomto roku sa pokúsi napraviť dojem z vlaňajška, keď vypadol už v úvodnom kole s Bosniakom Damirom Džumhurom. Účasť potvrdil aj jeho krajan Jozef Kovalík, voľnú kartu dostali Lukáš Klein a Peter Benjamín Privara. Najvyššie nasadený bude Maďar Márton Fucsovics ako jediný hráč z najlepšej stovky rebríčka ATP.

Lukáš Klein, Norbert Gombos, Miloš Mečíř, Igor Moška
Na snímke zľava tenisti Lukáš Klein, Norbert Gombos, prezident STZ Miloš Mečíř a generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška počas tlačovej konferencie Slovenského tenisového zväzu (STZ) pred turnajmi Peugeot Slovak Open a J&T Banka Slovak Open (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Gombos o hlavnú súťaž Australian Open

“Teším sa na turnaj, je jeden z mojich najobľúbenejších. Raz som ho aj vyhral a vždy tu mám dobrý pocit. Dúfam, že dosiahnem kvalitný výsledok, bojujem o miesto v hlavnej súťaži Australian Open,” uviedol Gombos na tlačovej konferencii v Bratislave. V predchádzajúcich týždňoch ho trápili choroba i zranenie, no jeho príprava na turnaj je už v plnom prúde.Bez Thiema aj Majchrzaka

Ťahákom podujatia mal byť Rakúšan Dominic Thiem, grandslamový víťaz z US Open 2020 sa však napokon rovnako ako Majchrzak odhlásil. “Už tu bol, no zrejme si nahral potrebné body na Australian Open. Pre nás ako organizátorov je to zlá správa, bol by lákadlom a mohol priviesť aj fanúšikov z Rakúska,” povedal k odstúpeniu 29-ročného hráča generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igora Moška. Thiem mal byť pôvodne nasadenou jedenástkou.

Na turnaji má isté miesto 21 hráčov – ďalších šesť postúpi z kvalifikácie, dvaja dostanú špeciálnu výnimku a traja voľnú kartu. “Som rád, že turnaj už získal svoje meno. Prospieva to slovenskému tenisu i našim mladým hráčom, ktorí dostanú šancu v kvalifikácii,” uviedol prezident STZ Miloslav Mečíř.

Miloslav Mečíř
Miloslav Mečíř (Foto: TASR – Pavel Neubauer)Voľné karty pre slovenské trio talentov

Týždeň po PSO odštartuje v NTC Aréne aj ženský turnaj J&T Bank Slovak Open, na ktorom sa zúčastní päť slovenských tenistiek. Najvyššie nasadená bude Anna Karolína Schmiedlová a v akceptačnom liste figuruje aj jej krajanka Viktória Kužmová. Voľné karty dostali Nikola Daubnerová, Nina Vargová a Renáta Jamrichová.

“Jamrichová patrí v pätnástich rokoch medzi najlepších päť junioriek a registrujú ju po celom svete. Od generácie Daniely Hantuchovej, Henriety Nagyovej a Martiny Suchej nám teraz po Dominike Cibulkovej a Magdaléne Rybárikovej rastie ďalšia generácia mladých hráčok, ktoré by mohli nadviazať na ich úspechy,” dodal Moška na adresu mladých tenistiek.

Igor Moška
Igor Moška (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + eight =