Home Správy Pegulová ovládla turnaj vo Washingtone, má prvý WTA titul

Pegulová ovládla turnaj vo Washingtone, má prvý WTA titul

by Dominika Mikušiaková

WASHINGTON – Domáca Jessica Pegulová ovládla turnaj WTA International vo Washingtone (250 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále zdolala v súboji nenasadených hráčok Talianku Camilu Giorgiovú po setoch 6:2, 6:2.

Hneď na úvod prvého setu sa domáca hráčka presadila na príjme. Veci následne nabrali rýchly spád. Talianka kopila jednu nepresnosť za druhou, čo konzistentná Pegulová dokázala dokonale využiť. Pri vlastnom servise stratila iba päť fiftínov a o necelých 25 minút premenila víťazným forhendom hneď prvý setbal.

V nastolenom trende sa pokračovalo aj v sete druhom. Pegulová brejkla súperku hneď na úvod a následne odolala vôbec prvému brejkbalu. V piatom geme pridala ďalší úspech na príjme a trápiacu sa súperku už k ničomu nepustila. Za stavu 5:2 zápas bez problémov dopodávala.