Home Správy Pavľučenkovová je vo finále v Moskve, nezastavil ju ani nevyužitý mečbal

Pavľučenkovová je vo finále v Moskve, nezastavil ju ani nevyužitý mečbal

by Jana Sedláková

MOSKVA – Víťazkou druhého semifinálového duelu na turnaji WTA Premier v Moskve sa stala Ruska Anastasia Pavľučenkovová, ktorá zdolala Češku Karolínu Muchovú po setoch 6:4, 6:7(6), 6:1.

Pavľučenkovová získala hneď v úvodnej hre brejk na 1:0. Hoci musela potom niekoľkokrát bojovať proti brejkbalom, všetky zostali nevyužité. Doservovala tak prvé dejstvo do víťazného konca v pomere 6:4.

Druhý set bol naopak plný zvratov. Opäť si v prvej hre vzala servis súperky Ruska. Muchová sa však vrátila a vyrovnala na 2:2. Momentum bolo na strane Češky, ktorá šla po prvý raz do výraznejšieho vedenia – 4:2. Potom však prišla o podanie a stav bol 3:4 z pohľadu domácej tenistky. Následne Pavľučenkovová opäť strhla dianie na svoju stranu – 5:4. Muchová sa však nedala a servis na víťazstvo v zápase zneškodnila. O víťazke rozhodoval až tajbrejk. Ten sa od začiatku preklápal na stranu rodáčky zo Samary. Za stavu 6:5 mala mečbal. Ten však nevyužila. Následne sa k setbalovej príležitosti pri skóre 7:6 dostala Muchová a jedinečnú možnosť využila „prasiatkom“.

Odvrátený mečbal Muchovej nakoniec k lepšiemu výkonu v rozhodujúcom dejstve „nakopol“ Rusku. Pavľučenkovová jasne kontrolovala celý set. Ujala sa vedenia 3:0. Mala päť brejkbalov na 4:0, napokon ich síce nezužitkovala a Muchová znížila na 1:3, ale to bolo z jej strany všetko. Zvyšné hry už ovládla ruská tenistka, ktorá si už tentokrát poradila hneď s prvou mečbalovou príležitosťou.

• Ruska sa dopustila siedmich dvojchýb
  • štatistiku využívania brejkbalov mala desať z trinásť
  • jej súperka dvanásť z osemnástich
  • obe vyprodukovali päť es
  • v onlajn verzii rebríčka WTA si obe hráčky polepšili – Ruske patrí po posune o jedenásť miest 29. pozícia (ak vyhrá, bude 24.) a Muchová má pred sebou nové kariérne maximum – je na 26. mieste, ak by však jej dnešná súperka zajtra vyhrala, zosunie sa o jednu pozíciu nižšie

Víťazka sa vo finále stretne s Belindou Benčičovou, ktorá si poradila v prvom dnešnom semifinále s Kristinou Mladenovičovou.