Home Najdôležitejšie FOTO Pätica Sloveniek aj viaceré známe mená: V Bratislave odštartuje J&T Banka Slovak Open 2023

FOTO Pätica Sloveniek aj viaceré známe mená: V Bratislave odštartuje J&T Banka Slovak Open 2023

by Majo Malinovský
Rebecca Šramková, Igor Moška, J&T Banka Slovak Open 2023, Bratislava

BRATISLAVA – Päť slovenských tenistiek má isté miesto v hlavnej súťaži na budúcotýždňovom 23. ročníku turnaja J&T Banka Slovak Open 2023 v bratislavskom NTC.

V pozícii nasadenej dvojky sa predstaví Rebecca Šramková, jednotkou bude Maďarka Anna Bondárová. Najväčší ženský turnaj na Slovensku je zaradený do kategórie ITF World Tennis Tour s dotáciou 60.000 amerických dolárov.

Bez Schmiedlovej a Hrunčákovej

“S výnimkou Anny-Karolíny Schmiedlovej a Viktórie Hrunčákovej sa v Bratislave predstaví kompletná slovenská špička,” povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii riaditeľ turnaja a generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška. Okrem Šramkovej sa v pavúku hlavnej súťaže predstavia štyri domáce hráčky s voľnými kartami – Renáta Jamrichová, Nina Vargová, Katarína Kužmová a Eszter Mériová.

Igor Moška, J&T Banka Slovak Open 2023, Bratislava
Igor Moška (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Ďalších päť talentovaných Sloveniek má isté miesto v kvalifikácii. “Pre niektoré z nich to bude vôbec prvý štart v kategórii dospelých. Pozornosť by som upriamil na Miu Pohánkovú, ktorá v tomto roku skvele zahrala na olympiáde mládeže i na ME hráčok do 16 rokov. Máme skvelú generáciu nastupujúcich junioriek a tento turnaj je výborná príležitosť pre naše mladé reprezentantky, aby získali body do svetového rebríčka. Jamrichová a Vargová sú momentálne naše najväčšie nádeje a klopú aj na dvere reprezentácie v Pohári Billie Jean Kingovej,” zdôraznil Moška.

Turnajová dvojka Šramková mala v uplynulom období problémy s lakťom a na dvorce sa vracia po päťtýždňovej pauze. Predtým potvrdila fazónu viacerými úspešnými výsledkami. “Zranenie ma trochu pribrzdilo, pretože som bola výborne rozohratá a chcela som absolvovať turnaje v Číne. Takáto stopka nikoho nepoteší a dúfam, že čo najskôr sa mi podarí dostať sa späť do formy, v akej som bola. Trénujem teraz iba necelé dva týždne, ale na domáci turnaj sa veľmi teším,” povedala 129. hráčka rebríčka WTA.

Rebecca Šramková, J&T Banka Slovak Open 2023, Bratislava
Rebecca Šramková (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Najvyššie nasadená hráčka Bondárová figuruje v tomto týždni na 116. mieste svetového rebríčka. Pôvodne mala byť akceptačná listina medzinárodných majstrovstiev SR silnejšie obsadená, no niektoré hráčky svoju účasť odvolali. Týždeň pred stretnutím Slovenska proti Argentíne v Pohári Billie-Jean Kingovej tak urobili aj viaceré argentínske reprezentantky na čele s ich jednotkou Nadiou Podoroskou. “Možno to bol z ich strany taktický ťah, možno bol ten dôvod prozaickejší a jednoducho si vybrali iný turnajový program,” reagoval Moška.

V Bratislave známe tenisové mená

Do Bratislavy však pricestujú iné známe tenisové mená. “Napriek tomu, že sa veľmi veľa hráčok odhlásilo na poslednú chvíľu, tak v našom zozname figurujú viaceré výborné hráčky ako sú Francúzka Kristina Mladenovičová, Maďarka Tímea Babosová, Nemka Jule Niemeierová, či Češka Tereza Martincová, ktoré boli v minulosti hlboko v prvej svetovej stovke a budú určite ozdobou turnaja,” vyhlásil riaditeľ podujatia.

Rebecca Šramková, Igor Moška, J&T Banka Slovak Open 2023, Bratislava
Rebecca Šramková a Igor Moška (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Zápasy hlavnej súťaže odštartujú na harde v NTC v pondelok 30. októbra, finále je na programe v sobotu 4. novembra o 15.00 h aj v priamom prenose RTVS.

V doterajšej 22-ročnej histórii dokázali Slovak Open vyhrať viaceré popredné slovenské tenistky – najúspešnejšou je Henrieta Nagyová s dvoma titulmi, po jednom víťazstve majú Dominika Cibulková, Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Hrunčáková. Zo svetových hviezd zdvihli v minulosti víťaznú trofej nad hlavu napríklad Amélie Mauresmová z Francúzska či Anastasia Pavľučenkovová z Ruska. Vlani sa z triumfu tešila Chorvátka Ana Konjuhová.

Zdroj: TASR

 

 


     

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 10 =