Home Najdôležitejšie Otrasné zaobchádzanie s Djokovičom po prílete do Austrálie: Zobrali mu mobil, pred jeho izbou stoja policajti a strážia ho

Otrasné zaobchádzanie s Djokovičom po prílete do Austrálie: Zobrali mu mobil, pred jeho izbou stoja policajti a strážia ho

by Roderik Pastier
Novak Djokovič, Serbia Open, Belehrad

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič síce dostal lekársku výnimku, no napokon možno nebude obhajovať titul na Australian Open. V stredu mal problémy pri prílete do Melbourne, kde zistili, že 20-násobný grandslamový šampión nemá správne vízum potrebné na vstup do krajiny. Stále ho tak držia na letisku, podľa agentúry AP ho strážia v uzavretej miestnosti.


Zavreli ho do miestnosti na letisku

Djokovič napriek výnimke možno nebude štartovať na Australian Open: Držia ho na letisku, nemá správne vízum

Djokovičovi síce umožnili vystúpiť z lietadla, ale následne ho podľa srbských médií zavreli do miestnosti na letisku. “Nikto sa k nemu nedostane. Pred miestnosťou stoja dvaja policajti a strážia ho,” prezradil jeho otec Srdjan pre portál B92. Djokovičovi navyše zobrali mobil. Srbské médiá označili zaobchádzanie s tenistom ako “otrasné”, situáciu opisujú ako “pokračovanie kampane štátu Viktória proti Djokovičovi”.

Podľa austrálskeho denníka Age je otázne, či Djokovič predložil správny dokument, ktorý by dokazoval, že v uplynulých šiestich mesiacoch prekonal ochorenie COVID-19. Práve to malo byť dôvod na udelenie výnimky.Rozhodnutie je teraz v rukách federálnych úradov, presnejšie ministra pre imigráciu Alexa Hawkea. Jeho rozhodnutie môže údajne zrušiť všetky predošlé verdikty inštitúcií jednotlivých austrálskych štátov.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − seven =