Naomi Osaková (Foto: TASR)

Osaková v obrovských problémoch: Za neúčasť na tlačových konferenciách jej hrozí vylúčenie z Roland Garros

PARÍŽ – Japonská teniska Naomi Osaková dostala na Roland Garros za neúčasť na tlačovej konferencii po zápase prvého kola pokutu 15 000 dolárov. Grandslamoví organizátori pohrozili svetovej dvojke vylúčením nielen z French Open, ale i z ďalších turnajov, pokiaľ bude pokračovať v ohlásenom bojkote.


Osaková pred dvomi dňami vyhlásila na svojom twitterovom účte, že v Paríži nebude prítomná na tlačových konferenciách, pretože podľa nej môžu mať negatívny dopad na psychické zdravie športovcov. Do parížskeho grandslamu vstúpila výhrou nad Rumunkou Tigovou (6:4, 7:6), ale na pozápasovú konferenciu neprišla.

Wilander: Prečo by mala byť výnimkou?

Legendárny švédsky tenista Mats Wilander tvrdí, že Osaková by nemala hrať, pokiaľ nie je ochotná chodiť na tlačovky. “Prečo by sa s ňou malo zaobchádzať inak než s ostatnými hráčmi? To by k ním nebolo fér,” priznal tenisový expert pre agentúru Reuters.“Musí tam chodiť. Má sponzorov, je to najlepšie platená športovkyňa sveta. Chceme vidieť veľkých šampiónov vyhrávať, oslavovať, ale chceme od nich aj inšpiráciu pre mladších tenistov,” dodal Wilander.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − thirteen =