Home Audio/video Ósaková svoj postoj deklarovala rúškom: Uvidíme, čo sa stane zajtra a ako sa budem cítiť

Ósaková svoj postoj deklarovala rúškom: Uvidíme, čo sa stane zajtra a ako sa budem cítiť

by Majo Malinovský
Naomi Ósaková

NEW YORK – Japonská tenistka Naomi Ósaková sa v 1. kole grandslamového turnaja US Open v New Yorku potrápila. Nasadená štvorka vyhrala nad krajankou Misaki Doiovou až po trojsetovom boji 6:2, 5:7 a 6:2.


Bolo to veľmi zložité

Ósaková sa odhlásila z finále predchádzajúceho turnaja WTA v New Yorku pre problémy so zadným stehenným svalom, no na zranenie sa po súboji s 29-ročnou krajankou nesťažovala. “Bolo to veľmi zložité. Očakávala som to, pretože Doiová je ťažkou protivníčkou a prvé kolo je vždy nervózne,” povedala v pozápasovom rozhovore podľa oficiálnej webstránky WTA.

Na postup do 2. kola potrebovala Ósaková napokon až dve hodiny a dve minúty. “Vedela som, že je tu šanca, že sa duel môže natiahnuť. Uvidíme, čo sa stane zajtra a ako sa budem cítiť. Dnes som mohla zahrať niektoré údery lepšie, no v rozhodujúcich momentoch som spravila to, čo bolo potrebné. Takže môj výkon ma nemôže rozčuľovať,” dodala šampiónka US Open z roku 2018.  Video: US OPen

Svoj postoj deklarovala rúškom

Japonka čiernej pleti na seba prednedávnom upozornila aj tým, že v rámci protestov proti rasizmu pôvodne odstúpila zo semifinále turnaja WTA Western & Southern Open v New Yorku. Neskôr svoje rozhodnutie prehodnotila a na semifinálový súboj nastúpila. Svoj postoj tentokrát deklarovala rúškom, ktorým pripomenula smrť zdravotnej sestry Breonny Taylorovej. Tú zastrelili v marci policajti v jej dome. “Mám sedem takýchto masiek. Snáď sa dostanem do finále a budete môcť uvidieť všetky. Je smutné, že sedem nie je dostatočný počet mien, ktoré si treba pripomenúť.”Pri Talianke musí byť v strehu

Ósakovú v 2. kole čaká Talianka Camila Giorgiová, ktorá prešla v trojsetovom stretnutí cez Belgičanku Alison Van Uytvanckovú. “Už som s ňou hrala. Je pre mňa veľmi nepredvídateľná. Musím byť pri nej v strehu,” vyhlásila 22-ročná Japonka.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × one =