Home Správy Osaková po ďalšej demolácii súperky do semifinále US Open

Osaková po ďalšej demolácii súperky do semifinále US Open

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Dvadsiata nasadená Naomi Osaková z Japonska deklasovala vo štvrťfinále grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Lesiu Curenkovú z Ukrajiny 6:1, 6:1.

Japonská favoritka mdlo pôsobiacu súperku v prvom sete k ničomu nepustila. Kvalitnejšie servovala, bola aktívna a prekvapujúco robila aj oveľa menej chýb. Curenková vydrela jediný gem za stavu 0:3.

Na začiatku druhého dejstva nestačilo Ukrajinke pri vlastnom podaní ani vedenie 40:0 a rodáčka z Osaky ju tretíkrát brejkla. Mizéria jedinej nenasadenej štvrťfinalistky sa v ďalšom priebehu ešte stupňovala. Až po znížení na 1:4 ukázala náznak bojovnosti, no tri nevyužité brejkbaly za sebou ju definitívne položili. Turnajová dvadsiatka premenila o chvíľu na príjme vďaka výbornému riternu pod nohy prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • zápas trval iba 57 minút
  • Osaková zvládla po svojom 1. servise 20 z 22 výmen
  • spravila len 11 nevynútených chýb, súperka o 20 viac
  • na turnaji zatiaľ stratila iba 4-krát podanie
  • stala sa prvou japonskou semifinalistkou Grand Slamu od Kimiko Dateovej-Krummovej na Wimbledone 1996

„Nečakala som, že vyhrám tak hladko. Som rada, že som ušetrila sily na ďalší zápas. Pre Curenkovú je to až príliš krutá prehra,“ uviedla tradične stručná Japonka s haitskými koreňmi. Vo svojom premiérovom grandslamovom semifinále vyzve americkú štrnástku žrebu Madison Keysovú alebo 30. nasadenú Carlu Suárezovú Navarrovú zo Španielska.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen + 11 =