Home Správy Osaková nečakane do semifinále v Indian Wells, postup vydrela aj Halepová

Osaková nečakane do semifinále v Indian Wells, postup vydrela aj Halepová

INDIAN WELLS – Rumunka Simona Halepová a Japonka Naomi Osaková vytvorili prvú semifinálovú dvojicu WTA Premier Mandatory turnaja v americkom Indian Wells (8 648 508 USD, tvrdý povrch vonku).

Najvyššie nasadená Simona Halepová zdolala Chorvátku Petru Martičovú tesne 6:4, 6:7(5), 6:3. Do zápasu vstúpila favoritka úspechom na príjme a vo zvyšku prvého setu nepustila súperku k žiadnej šanci na ribrejk. V druhom dejstve sa rýchlo odpútala do vedenia 3:0 chorvátska tenistka. Svetová jednotka sa vrátila do hry v hodine dvanástej, keď znížila na 4:5. Napokon rozhodovala skrátená hra, v ktorej nepomohlo Rumunke ani vyrovnanie z 2:5 na 5:5. V rozhodujúcej časti balansovala za stavu 1:3 nad priepasťou prehry, no ako pravá šampiónka zareagovala šnúrou piatich získaných gemov.

Nenasadená Naomi Osaková zvíťazila nad českou päťkou žrebu Karolínou Plíškovou 6:2, 6:3. V prestrelkách od základnej čiary od začiatku jasne dominovala. V úvodnom dejstve rozhodla brejkmi na 1:0 a 4:1. Druhý set sa začal sériou štyroch stratených servisov. Češka sa vzápätí ujala vedenia 3:2, ale v ďalšom priebehu jej agresívna Japonka pustila len štyri fiftíny.

O druhej semifinálovej dvojici sa rozhodne v noci. Dnes o 19:00 SEČ si to vo štvrťfinále rozdajú 10. nasadená Nemka Angelique Kerberová a 20. Ruska Daria Kasatkinová. O 1:00 uzavrú štvrťfinálový program americká osmička žrebu Venus Williamsová a 27. nasadená Španielka Carla Suárezová Navarrová.