Naomi Ósaková
Naomi Ósaková (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Ósaková fanúšičkou legendárneho Bryanta: VIDEO Svetová trojka ukázala, ako jej to ide s basketbalovou loptou

BRATISLAVA – Medzi hromadu fanúšikov tragicky zosnulej basketbalovej legendy Kobeho Bryanta sa radí aj japonská tenisová hviezda Naomi Ósaková, ktorá teraz ukázala svoju lásku k tomuto športu.


Niekdajšia svetová jednotka jednoznačne patrí medzi najväčšie vychádzajúce hviezdy tenisového neba, keď už v 23 rokoch má na konte tri grandslamové tituly a je vôbec jedinou tenistkou z Ázie, ktorej sa podarilo získať čo i len jediný. Úradujúca šampiónka US Open má ale zdá sa nadanie a talent aj pre iný šport.

Fanúšička Bryanta a Lakers to vie aj s basketbalkou

Od svojich troch rokov žije v USA a tak niet divu, že jej ulahodil aj jeden z hlavných amerických športov – basketbal. Japonka je veľkou fanúšičkou Los Angeles Lakers a najviac pochopiteľne fandila tragicky zosnulej klubovej ikone Kobemu Bryantovi.

Pred nedávnom Ósaková počas instagramových otázok a odpovedí s fanúšikmi čelila otázke, aké sú vlastne jej basketbalové schopnosti. Na tú dokonale odpovedala vo videu, v ktorom fanúšikom predviedla, čo dokáže pod košom s basketbalovou loptou v rukách.Keďže basketbalová kultúra je pre drvivú väčšinu Američanov absolútne prirodzená a neodmysliteľne patrí k životu, Japonka s haitskými koreňmi tak zapadá do miestneho koloritu a možno ju považovať za „plnohodnotnú“ Američanku. Samotná Ósaková túto skutočnosť považuje za výsadu.

Čo rok, to grandslamová trofej

Ósaková sa aktuálne pripravuje na novú sezónu, kde by mala začať v austrálskom Melbourne. Tu sa jej síce v roku 2020 grandslamový titul obhájiť nepodarilo, ale jedna z najrýchlejšie podávajúcich hráčok v histórii WTA má v ďalšom roku opäť tie najvyššie ciele a samozrejme túži po návrate na tenisový trón.

Naomi Ósaková
Naomi Ósaková s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)Zaujímavé je, že od roku 2018 v každom roku získala nejaký ten grandslamový titul a tak aj v novej sezóne sú od nej pochopiteľne očakávané skvelé výsledky a získavanie ďalších cenných titulov. Okrem troch grandslamových má na konte aj ďalších šesť singlových z podujatí na okruhu WTA

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Michail Kukuškin

VIDEO 33-ročný Kukuškin odvrátil štyri mečbaly a poslal Kazachstan do vedenia: Spasí Srbov Djokovič?

MADRID – Tenisti Kazachstanu vedú vo štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára nad Srbskom 1:0. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × three =