Home Najdôležitejšie Organizátori Masters 1000 v Ríme sa rozhodli konať: Bude to nadčasový projekt

Organizátori Masters 1000 v Ríme sa rozhodli konať: Bude to nadčasový projekt

by Majo Malinovský

RÍM – Organizátori tenisového turnaja Masters 1000 v Ríme plánujú v budúcnosti zastrešiť centrálny dvorec.


Tohtoročné podujatie vo Foro Italico totiž poznačili výdatné dažde, ktoré výrazne narušili zápasový program a spôsobili časový sklz. “Plán rekonštrukcie sme už schválili. Bude to nadčasový projekt, vďaka ktorému vieme využívať hlavný kurt Foro Italico po celý rok,” uviedol pre tamojšie médiá generálny riaditeľ talianskej vládnej agentúry Vito Cozzoli.

Organizátori turnaja potrebujú na získanie potrebných stavebných povolení 8 až 10 mesiacov. Potom by výstavba pokračovala 18 až 24 mesiacov s prestávkami počas turnajov v rokoch 2024 a 2025. Arénu po prestavbe bude možné využívať aj na halové športy, ako je basketbal a volejbal a na organizovanie koncertov.Po výberovom konaní, ktoré zahŕňalo 33 rôznych návrhov, zákazku na dizajn strechy získala spoločnosť Frigerio Design Group so sídlom v Janove.

Kurt so zatváracou strechou by mal byť k dispozícii najneskôr v roku 2026, informovala agentúra AFP. Sobotňajšie finále ženského singla medzi Kazaškou Jelenou Rybakinovou a Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou odštartovalo o 23.00 h a až po polnoci dohrávali druhé mužské semifinále medzi Rusom Daniilom Medvedevom a Grékom Stefanosom Tsitsipasom.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 3 =