Home Najdôležitejšie Ohlásený koniec Sereny spustil šialenstvo: Fanúšikovia predávajú lístky na US Open za nezmyselnú sumu

Ohlásený koniec Sereny spustil šialenstvo: Fanúšikovia predávajú lístky na US Open za nezmyselnú sumu

by Roderik Pastier
Serena Williamsová

NEW YORK – Koniec jednej éry sa blíži. Jedna z najväčších legiend bieleho športu Serena Williamsová sa chystá po tohtoročnom US Open definitívne zavesiť raketu na klinec. Štyridsaťročná tenistka svojim vyhlásením rozpútala medzi fanúšikmi hotové šialenstvo. Hromadne začali skupovať lístky na posledný grandslam sezóny a následne predávať za neuveriteľne veľké čiastky.


Americká tenistka Serena Williamsová si na turnaji v Toronte pripísala prvé víťazstvo v dvojhre po dlhých 430 dňoch. Z hry ju vyradilo zranenie, ktoré si privodila na minuloročnom Wimbledone. Po vyhranom zápase neskrývala radosť, bola si však vedomá toho, že jej koniec sa blíži. „Preto sa snažím užiť si tieto okamihy. Je to ako svetlo na konci tunela. Približujem sa mu a nemôžem sa dočkať, až ním prejdem,“ povedala.

V utorok bol zverejnený článok pre septembrové vydanie časopisu Vogue, kde sa rozhovorila o konci kariéry. Ten by mal prísť po tohtoročnom US Open, a preto niet divu, že tisíce tenisových nadšencov začalo skupovať lístky, aby videli svoj idol ešte hrať.

VIDEO Legendárna Serena zarmútila fanúšikov: Odpočítavanie sa začalo

“Efekt Sereny, to je ako cunami,” povedal hovorca Tenisovej asociácie Spojených štátov Chris Widmaier. Podľa neho sa od vydania nových informácií predalo 13-tisíc vstupeniek, vrátane štyroch a pol tisíc na otvárací večer. Turnaj sa však bude žrebovať až vo štvrtok pred začiatkom a nie je isté, že Williamsová v otvárací večer nastúpi.

Napriek tomu sa nájdu takí, ktorí sa snažia na lístkoch neskutočne zarobiť. Widmaier prezradil, že vstupenky do horných poschodí štadióna Arthura Ashe sa predávajú za 35 dolárov a priekupníci sa ich snažia odovzdať za astronomickú čiastku sedemtisíc dolárov.Fanúšikovia kupujú aj lístky na zápasy druhého kola, kam dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka ale nemusí vôbec postúpiť. Jedno je isté, či už Williamsová nastúpi vo Flushing Meadows kedykoľvek, dočká sa poriadne búrlivej atmosféry.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × two =