Home Najdôležitejšie Od finále ich delili dve loptičky: Mihalíková s japonskou parťáčkou si v Nemecku o titul nezahrajú

Tereza Mihalíková

BAD HOMBURG – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková s japonskou parťáčkou Makoto Ninomijovou si v Nemecku o titul nezahrajú.

Na trávnatom podujatí v Bad Homburgu v dnešnom boji o finále nešťastne prehrali s japonsko-rumunským duom Eri Hozumiová a Monica Niculescuová, ktorému podľahli za dve hodiny aj 12 minút 7:6(5), 4:6, 8:10.

Slovensko-japonské duo získalo v dramatickom tajbrejku úvodný set, ale vstup do druhého setu Mihalíkovej s Japonkou nevyšiel, keď turnajové trojky prehrávali v druhom dejstve už hrozivo 0:5 a 0:15 aj 15:30, ale napokon sa im podarilo vyhnúť nepopulárnemu kanáru a set ešte dokonca zdramatizovať.

V rozhodujúcom supertajbrejku viedol slovensko-japonský pár 2:1, ale súperky dokázali otočiť na 5:3. Následne Mihalíková s Ninomijovou zabrali a po zisku piatich bodov po sebe viedli nasadené trojky 8:5 a boli tak len dve loptičky od postupu do finále. Bohužiaľ, potom prišiel kolaps a po prehratých piatich bodov po sebe sa z postupu do finále radovali súperky.

Tereza Mihalíková/Makoto Ninomijová (Jpn – 3.) vs Eri Hozumiová (Jpn)/Monica Niculescuová (Rou) – semifinále 7:6(5), 4:6, 8:10