Home Najdôležitejšie Obrovské zlyhanie Kovalíka v Cagliari: Proti premožiteľovi Federera z Dauha nepremenil 5 mečbalov

CAGLIARI – Slovenský tenista Jozef Kovalík vypadol v osemfinálovom zápase v talianskom Cagliari. V boji o štvrťfinále podľahol gruzínskemu tenistovi Nikolozovi Basilašvilimu po setoch 6:4, 4:6, 5:7.

Od úvodu zápasu dominoval u oboch tenistov predovšetkým ritern. Kovalík viedol po pár minútach 2:0, ale Basilašvili kontroval ribrejkom a vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu setu nasledovalo brejkové divadlo. Slovenský tenista stratil na 2:3, následne získal 3 gemy v rade, ale 2 setbaly nevyužil. Za stavu 5:4 premenil druhý setbal na príjme a po 54 minútach viedol 1:0.

Druhý set bol od úvodu v réžii 37. hráča sveta, ktorý po dvoch brejkol viedol už 4:1. Kovalík sa ale dokázal perfektne vrátiť do takmer prehraného setu a sériou troch gemov v rade vyrovnal na 4:4. Záver sady patril skúsenejšiemu Gruzíncovi, ktorý vyrovnal na 1:1.

Bláznivý záver zápasu

128. hráč sveta mal výborný vstup do rozhodujúceho setu, keď vyhrával už 3:0, Basilašvili následne znížil na 2:3, ale Kovalík opäť brejkol a bol 2 gemy od výhry. Za stavu 5:4 prišiel kľúčový moment celého duelu, keď Slovák premárnil 5 mečbalov na servise gruzínskeho tenistu a následne prišiel o podanie. Basilašvili v poslednej hre už nemal problém dopodávať zápas do úspešného konca.