Home Najdôležitejšie Obrovské sklamanie čerstvých grandslamových šampiónov: Polášek s Dodigom senzačne zlyhali hneď na úvod

Filip Polášek, Ivan Dodig

DAUHA – Slovenský tenista Filip Polášek s chorvátskym parťákom Ivanom Dodigom, si o semifinále na podujatí v katarskej Dauhe nezahrá. Rozhodla o tom ich nečakaná dnešná prehra s nenasadeným párom Marcus Daniell/Philipp Oswald.

Čerství šampióni Australian Open prehrali ako nasadené trojky s novozélandsko-rakúskym párom Marcus Daniell, Philipp Oswald 3:6, 7:6 (2) a 9:11 v tzv. supertajbrejku. Pre Poláška s Dodigom to bol prvý súťažný zápas od triumfu v Melbourne.

Po strate servisu v šiestej hre a nevyužití troch brejkbalov v kľúčovej deviatej hre úvodného setu, sa po 32 minútach radovali z triumfu 6:3 osemfináloví outsideri. Rozhodeným favoritom to príliš nešlo ani v druhom dejstve, keď o servis prišli hneď v tretej hre a zdalo sa, že o osude stretnutia môže rozhodnúť tento brejk. Polášek s Dodigom ale zabojovali a brejkom na 5:5 sa vrátili do zápasu. Suverénny triumf 7:2 v tajbrejku naznačoval, že by mohli mať navrch a otočiť zápas vo svoj prospech.

Pekný obrat nedotiahli

Opak bol ale pravdou. Daniell s Oswaldom si okamžite v supertajbrejku vypracovali vedenie 5:1 a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Potom ale čerství grandslamoví šampióni opäť zabrali a ukázali svoju silu, keď dokázali sériou na podaní a dvomi brejkami vyrovnať skóre na 8:8. Bohužiaľ záver patril ich súperom a tí sa napokon radovali z triumfu 11:9 a zisku mimoriadne cenného skalpu.

Zdroj: ts, TASR