Novak Djokovič
Novak Djokovič v Melbourne (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Obrovské komplikácie pred januárovým Australian Open: Úrady prišli so šokujúcou podmienkou

MELBOURNE – Začiatok sezóny 2021 je v ohrození. Plány Austrálskeho tenisového zväzu dostali od miestnych úradov poriadny úder pod pás. Podľa najnovších informácií nechcú kompetentné orgány povoliť vstup tenistov na svoje územie skôr ako na konci decembra.


Pôvodný plán organizátorov bol jasný, všetci tenisti mali pricestovať v dôsledku povinnej karantény do Austrálie už v polovici decembra. Členovia austrálskeho zväzu sa zároveň snažili udeliť výnimku pre tenistov, aby mohli počas karantény cestovať na kurty a pripraviť sa na prvý grandslam sezóny.

Úrady štátu Victoria prišli s nečakanou a zároveň komplikujúcou podmienkou. Tenisti môžu do štátu pricestovať až na konci decembra. V dôsledku toho by mohli začať hrať turnaje až približne v polovici januára. To však do úvahy rozhodne nepripadá, pretože Australian Open má štartovať už 18. januára.

Kontová: Je to šokujúca správa

„Všetci sme sa tešili a pripravovali sa na to, že pred grandslamom odohráme pár prípravných turnajov. Táto správa nás nepríjemne šokovala,“ uviedla Britka Kontová.„Sme z toho frustrovaní. Nie je to však v našich rukách a nemajú to pod kontrolou ani členovia z Tennis Australia,“ dodala štrnásta hráčka sveta.

„Čelíme novým výzvam. Pokračujeme v spolupráci s Tennis Australia, aby sme mohli potvrdiť plány pre január a ak budeme mať nové informácie, okamžite ich zverejníme,“ uviedli predstavitelia z ATP. „Sme si vedomí, že ohľadom začiatku sezóny 2021 panuje neistota, ale budeme sa snažiť urobiť všetko, čo bude v našich silách.“

Aj napriek tomu, že pandémia koronavírusu je na ústupe, bude aj nasledujúca sezóna značne ovplyvnená. Na zástupcov profesionálneho okruhu tak čaká náročná práca.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Martin Kližan

Zväz mu vyrúbil viac ako 270-tisíc: Kližan o nezmyselnom výpočte jeho dlhu, reprezentačnej kauze aj NTC

BRATISLAVA – V dnešnej druhej časti zaujímavého rozhovoru s bývalou slovenskou singlovou jednotkou a niekdajším …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 1 =