Home Najdôležitejšie Obrovská dráma v zápase Dodiga s Poláškom: Grandslamoví šampióni ušli hrobárovi z lopaty

Filip Polášek, Ivan Dodig

DUBAJ – Slovenský tenista Filip Polášek po boku chorvátskeho parťáka Ivana Dodiga zvládli v dramatickej koncovke vstup do turnaja. V osemfinálovom zápase zdolali salvadorsko-holandský pár Arévalo/Middelkoop 3:6, 7:5, 15:13.

Čerství víťazi Australian Open sa od úvodu značne trápili na servise, nedokázali triafať prvý servis z čoho pramenili jednoduché chyby po zatlačení ich súpermi. Až do stavu 3:4 dokázali odolávať húževnatému páru, ale v ôsmej hre Dodig prišiel o podanie a o prvom sete bolo rozhodnuté.

Ani v druhom sete to so slovensko-chorvátskou dvojicou nevyzeralo dobre, v treťom geme stratili servis a keď prehrávali 1:3 30:40 už len málokto veril, že môže dôjsť k zvratu. Následne ukázali nespornú kvalitu, získali 3 gemy v rade, ale Polášek set nedopodával. Rozhodujúci gem sa odohral až v dvanástej hre, kedy využili hneď prvý setbal a vyrovnali na 1:1.

V dramatickom supertajbrejku úspešnejší

Obe dvojice od úvodu bojovali o každú loptičku, Dodig s Poláškom prehrávali 6:5, ale sériou troch fiftínov v rade si vypracovali dva mečbaly. Dve podania mal k dispozícii slovenský tenista, ale trestuhodne nevyužili ani jedno z nich. Za stavu 12:13 podával salvadorský tenista Arevalo na víťazstvo v zápase, ale nepochopiteľne zlyhal a grandslamoví šampióni sa tešia z dôležitej výhry.

V boji o semifinále sa stretnú s víťazmi zápasu medzi Pospisil/Zimonjič vs Hurkacz/Sinner.