SOFIA – Slovenský tenista Lukáš Klein nezabojuje na hardovom challengeri 125 v americkom Sumteri s dotáciou 200-tisíc USD o ďalšie finále v rade.
V pozícii nasadenej osmičky nestačil Klein vo štvrťfinále na trojku pavúka Mattiu Bellucciho z Talianska. Tomu najlepší slovenský singlista podľahol za 78 minút 4:6, 2:6.
Klein v zápase nevyužil ani jediný z troch brejkbalov, taliansky víťaz naopakpremenil na brejk všetky tri ponúknuté brejkbalové šance. V boji o finále narazí Talian na víťaza estónsko-portugalského štvrťfinále Lajal verzus Faría.
Zverenec trénera Daniela Trčku a kondičného Dávida Olasza tak zaznamenal prvú prehru po šnúre dvanástich víťazných zápasov v rade. Vďaka nim získal dva tituly po sebe na antukových challengeroch v San Maríne a v Zugu.
ATP Sumter challenger (200 000 USD, tvrdý povrch vonku) – USA
- 17:00 – Mattia Bellucci (Ita – 3.) vs Lukáš Klein (8.) – štvrťfinále 6:4, 6:2
Zdroj: ts
