Home Správy O titul zo Cincinnati Bertensová proti Halepovej

O titul zo Cincinnati Bertensová proti Halepovej

by Dominika Mikušiaková

CINCINNATI – V noci sme spoznali finalistky dvojhry prestížneho podujatia v Cincinnati. O titul sa pobijú Kiki Bertensová a Simona Halepová.

Kiki Bertensová pokračuje v aktuálnej sezóne vo výborných výkonoch. Pridala už deviatu výhru nad členkou top 10 v tomto roku, keď si poradila s Petrou Kvitovou po setoch 3:6, 6:4, 6:2. Po prehratom úvodnom sete ovládla Bertensová divoké druhé dejstvo, v ktorom sme videli šesť brejkov v rade. V rozhodujúcom sete už unavene pôsobiacu Češku prevalcovala. Rovnakú súperku zdolala aj pred týždňom v Montreale.

V druhom semifinále si svetová jednotka Simona Halepová poradila s Arynou Sabalenkovou po setoch 6:3, 6:4. Halepová natiahla víťaznú šnúru už na deväť zápasov a potvrdzuje výbornú formu pred nadchádzajúcim US Open. Rumunka bola v celom zápase efektívna na brejkbaloch a ako je u nej zvykom, keď sama brejkbalom čelila, predvádzala najlepší tenis. Bielorusku napokon zdolala v dvoch setoch a dnes večer sa pokúsi po turnaji v Montreale ovládnuť aj ten v Cincinnati.