Home Najdôležitejšie FOTO O titul bojovala viac ako 14 hodín, Trnava spoznala aj singlovú šampiónku: I fuc*ing did this!

FOTO O titul bojovala viac ako 14 hodín, Trnava spoznala aj singlovú šampiónku: I fuc*ing did this!

by Majo Malinovský
Arina Rodionová, ITF Trnava, Trofej, Titul

TRNAVA – Austrálska tenistka Arina Rodionová nasadená ako druhá získala singlový titul na ženskom medzinárodnom turnaji s dotáciou 60 000 dolárov 3rd EMPIRE Women’s Indoor 2023 v Trnave.


Turnajová dvojka a rodáčka z ruského Tambova, ktorá od roku 2014 reprezentuje Austráliu, si po viac ako trojhodinovom boji vo finále poradila s turnajovou sedmičkou Kristinou Mladenovičovou z Francúzska, ktorú zdolala po setoch 7:6(1), 5:7, 6:1 a v tomto roku dosiahla už na svoj siedmy titul na okruhu ITF.

Aktuálna svetová 132., ktorá sa už zajtra v rebríčku WTA posunie na svoje kariérne maximum (112.), pritom v Trnave absolvovala plnú porciu 15 setov v piatich zápasoch. Postupne na postup cez Ibragimovú, Bolkvadzeovú, Abduraimovú, Hatoukaovú aj Mladenovičovú potrebovala vždy tri sety. V trnavskej hale dohromady počas týchto piatich zápasov strávila viac ako 14 hodín!Už včera sa v deblovej súťaži radoval v Trnave z celkového triumfu slovenský pár Natália Kročková a Tereza Mihalíková, ktorý vo finále zdolal druhú nasadenú francúzsko-českú dvojicu Estelle Cascinová, Jesika Malečková.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 − 1 =