Home Audio/video O prestížny titul bojoval aj slovenský tréner Miške: WTA oznámila víťazov ankiet

O prestížny titul bojoval aj slovenský tréner Miške: WTA oznámila víťazov ankiet

by Majo Malinovský
Emil Miške, Bratislava Open 2023

ST. PETERSBURG – Poľská tenistka Iga Swiateková sa stala Hráčkou roka Ženskej tenisovej asociácie (WTA). Ocenenie získala druhý rok za sebou a predčila napríklad aj českú wimbledonskú víťazku Markétu Vondroušovú.

“Swiateková triumfovala na šiestich turnajoch WTA, čo je najviac z hráčok na okruhu. Obhájila grandslamový titul na Roland Garros, triumfovala na turnaji WTA 1000 v Pekingu a na päťstovkových podujatiach v Dauhe a Stuttgarte. Na domácej pôde vo Varšave uspela na podujatí kategórie 250 a na záver sezóny nenašla premožiteľku ani na MS WTA Tour v Cancúne,” uviedla WTA na svojej webstránke.        

Svitolinová návratom roka

Vondroušová neuspela ani v kategórii o návrat roka. V nej figurovala v nominácii spolu s finalistkou Roland Garros Karolínou Muchovou. Obe Češky ale predčila dvadsaťdeväťročná Ukrajinka Elina Svitolinová, ktorá sa po materskej pauze prebojovala do štvrťfinále French Open a semifinále Wimbledonu.Wiktorowski trénerom roka

Ocenenie pre Trénera roka dostal kouč poľskej tenistky Tomasz Wiktorowski, ktorý so Swiatekovou spolupracuje dve sezóny. Ten prekonal aj nominovaného slovenského trénera Karolíny Muchovej Emila Miškeho.

Nováčikom roka je 16-ročná ruská hviezdička Mirra Andrejevová, ktorá uspela v konkurencii o tri roky staršej Lindy Noskovej. Najväčšie zlepšenie preukázala Číňanka Čeng Čchin-wen. Cenu Karen Krantzckeovej za fair play a príkladné vystupovanie na kurte aj mimo neho obhájila Tunisanka Ons Jabeurová.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + five =