MURSKA SOBOTA – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková si na halovom podujatí ITF W75 v slovinskej Murskej Sobote o finále nezahrá.
V dnešnom štvrťfinálovom súboji podľahla ukrajinskej turnajovej jednotke Darii Snigurovej za hodinu aj 23 minút po setoch 3:6, 5:7 a na obľúbenom podujatí, kde v roku 2024 triumfovala, si tak o finále nezahrá. Ukrajinka, ktorá presne včera oslávila svoje 26. narodeniny, v semifinále nastúpi proti českej súperke Anne Siskovej.
Vstup do zápasu vyšiel lepšie ukrajinskej favoritke, ktorá v druhej hre zobrala Hrunčákovej podanie. Slovenka ale odpovedala ribrejkom a vyrovnaný stav trval až do skóre 3:3. V siedmej hre si Snigurová podanie udržala a následne vo ôsmej čistou hrou zobrala slovenskej súperke podanie. Po udržanom servise za 34 minút oslavovala triumf 6:3.
Druhé dejstvo prinieslo tuhý boj a na obidvoch stranách pevný servis. V piatej hre sa ako prvá dočkala brejkbalu Snigurová, ale nevyužila ho. V siedmej hre bola opäť pod tlakom Slovenka, ale znovu všetky tri brejkbaly úspešne odvrátila. Po čistej hre Ukrajinky na podaní sa favoritka konečne dočkala a po brejku podávala za stavu 5:4 na postup do semifinále. Hrunčáková ale ukázala veľkosť bojovníčky a po brejku sa udržala v hre. Záver už ale bol v rukách ukrajinskej favoritky, ktorý čistou hrou zobrala Hrunčákovej podanie a po udržanom servise oslavovala triumf 7:5.
ITF W75 Murska Sobota (60 000 USD, tvrdý povrch hala) – Slovinsko
- 10:00 – Daria Snigurová (Ukr – 1.) vs Viktória Hrunčáková – štvrťfinále 6:3, 7:5
Zdroj: ts

1 Váš komentár
[…] Slováci v akcii […]